• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Запасні частини Land Rover: Ставити оригінал чи аналог? На яких деталях Land Rover можна заощаджувати

Компанія Land Rover рекомендує використовувати лише оригінальні запчастини для своїх позашляховиків. Як відзначають їхні фахівці, "оригінальні запасні частини розробляються спеціально для вашого автомобіля, і з ними ви отримуєте ті переваги, які, зрештою, цінуєте в Land Rover".

Експерти Royal World Service згодні з цим і рекомендують використовувати оригінальні запчастини для Land Rover. У 80% випадків ми ставимо саме оригінал. Але все не так просто й однозначно.

Ремонт і ТО автомобілів Land Rover є нашою ключовою спеціалізацією, і за роки практики ми багато разів на реальних прикладах переконалися, що потрібно ставити саме оригінальні автозапчастини. І нижче ми аргументуємо цю позицію.

Однак є винятки — в окремих випадках ставити оригінал просто нема рації. Які це випадки, а також коли слід ставити лише оригінал і як відрізнити справжні запчастини Land Rover від підробки - читайте в ексклюзивному матеріалі від експертів Royal World Service.

Range Rover в сервиісу - Royal World Service

Запасні частини для Land Rover: Які бувають?

Почнемо з того, що компанія Land Rover виробляє на своїх заводах лише частину необхідних запчастин до автомобілів. Інші компоненти вона замовляє у сторонніх виробників та здійснює суворий контроль за їх якістю. Так робить більшість автомобільних брендів. Завод-виробник відбирає відповідні компоненти, тестує їх і після схвалення укладає контракт на поставки тих чи інших деталей. Наприклад, відомо, що стартери для позашляховиків Land Rover поставляє марка Denso, генератори – Bosch, моторні масла та рідини – Castrol.

Оригінальні запасні частини Land Rover - GENUINE (GEN)

По суті, коли ми говоримо про оригінальні запчастини Land Rover, ми маємо на увазі компоненти, що поставляються на заводи Land Rover за офіційним контрактом. Не створені на них, а лише доставлені з інших підприємств, у фірмових коробках. Такі деталі пропонуються із маркуванням GENUINE (GEN).

Якщо ви купуєте оригінал, це найвищий клас: деталь пройшла контроль якості на заводі Land Rover і гарантовано продовжить термін експлуатації вашого автомобіля. Поєднання традиційних методів та сучасних технологій для створення автентичних справжніх запчастин. Кожна деталь працюватиме злагоджено, ефективно, без сторонніх звуків.

Оригінальні запасні частини покривають весь асортимент деталей для Land Rover (близько 150 000 позицій) і в багатьох випадках просто не мають альтернативи. Єдиним недоліком є ​​високі ціни з постійною тенденцією до підвищення.

Неоригінальні Land Rover - OEM запчастини (OEM), BRAND, ENGL та RE (REPLACEMENT)

Неоригінальні запчастини або аналоги - це компоненти, які можуть бути встановлені на ваш позашляховик, але компанія-виробник не має офіційної угоди з Land Rover на їх поставку.

OEM запчастини (OEM) – найкращий варіант із неоригінальних запчастин. Це компоненти, створені тими самими марками і за тими самими стандартами, що й оригінал, але неофіційно поставляються, в “обхід” офіційних каналів. За фактом, це ті ж запасні частини, що йдуть як оригінальні, але без фірмового маркування та упаковки. OEM (Original Equipment Manufacturer) - запчастини, створювані на тому ж конвеєрі, що й оригінал.

OEM запчастини коштують помітно дешевше і є гарною альтернативою оригіналам. Однак купити такі деталі можна не для всіх видів ремонту, вони не покривають весь асортимент деталей Land Rover. І будьте уважні, окремі продавці, особливо в Україні, маркують OEM будь-які неоригінальні компоненти, якість яких часом вкрай низька.

Запчастини BRAND – продукція відомих марок, яка підходить для встановлення на Land Rover та постачається у фірмових упаковках. Ці виробники — BOSCH, DELPHI, CORTECO — не є офіційними постачальниками потрібної вам деталі, але їх запчастини мають високу якість та бюджетну вартість. Ступінь якості варіюється залежно від бренду. Якщо такий бренд є постачальником на конвеєр, на упаковці буде маркування BRAND-OEM.

У категорії BRAND також є компоненти виробників із Великобританії (AllMAkes, Britpart, Eurospare), які йдуть з фірмовою коробкою та маркуванням «покращена якість» (зокрема, AllMakes це «PR2»).

Запчастини RE (REPLACEMENT) – у цій категорії неоригінальні деталі, створені маловідомими, бюджетними брендами. Це найдешевші з усіх перерахованих нами запчастин до Land Rover. Це не свідчить про те, що в них завжди низька якість, але покупець, безумовно, бере на себе серйозний ризик. Компоненти REPLACEMENT не протестовані на Land Rover і можуть мати знижений ресурс.

Range Rover на підйомнику - Royal World Service

Чому важливо ставити оригінальні запчастини до Land Rover?

Зниження ризику поломок

Кожна деталь створюється під конкретну модель автомобіля з її особливостями. Вона не потребує припасування і бездоганно виконує свої функції. Неприємні несподіванки на дорозі виключені. Land Rover витратив час та ресурси, щоб оцінити якість та придатність кожного компонента. Ви можете повністю покластися на позашляховик, коли він виїхав зі станції сервісного обслуговування.

Довговічність

Land Rover тестує всі автозапчастини з точки зору стійкості до високих та негативних температур, корозії, сильних механічних впливів. Якщо ви ставите тільки оригінал, завжди буде максимально тривалий термін служби всіх компонентів. З якогось погляду купувати дорожчий оригінал — вигідніше.

Безпека

Оригінальні запчастини для Land Rover не тільки не ламаються в дорозі, вони ще працюють із високою точністю. Це означає, що безпека водія та всіх його пасажирів забезпечена.

діагностика Land Rover - Royal World Service

Які запчастини на Land Rover можна ставити тільки в оригіналі?

Витратні деталі двигуна, включаючи прокладки, шпильки, гайки, болти та всілякі кріпильні, фіксуючі елементи – все це ставиться тільки оригінал. Експерти Royal World Service категорично не рекомендують економити на них: коштують вони дешево, але ефект від використання неоригіналів дуже суттєвий, аж до результату у вигляді капітального ремонту двигуна.

Начіпне обладнання, ланцюг ГРМ — лише оригінал. Так, це недешево, але міняти ланцюг ГРМ, наприклад, потрібно досить рідко - кожні 100 000 км. Якщо поставити неоригінальний ланцюг, він може будь-якої миті лопнути та призвести до капітального ремонту двигуна. Повірте, це обійдеться вам незрівнянно дорожче, ніж придбання оригінального ланцюга ГРМ.

Масляний фільтр - потрібно ставити лише оригінал. Цей фільтр використовується для очищення моторного масла і дуже важливо, щоб цей процес відбувався належним чином.

Паливні фільтри двигуна Land Rover дуже чутливі до якості паливних фільтрів. Якщо ви ставите неоригінал, це може призвести до того, що мотор може просто не завестися в потрібний момент. Ми ставимо тільки оригінальні компоненти на все, що стосується роботи двигуна.

Мости роздавальної коробки – лише оригінальні компоненти.

Гальмівні колодки - ставимо оригінал, тому що неоригінальні колодки сильно перегріваються і пищать під час гальмування.

Фари. У нових автомобілях Land Rover встановлюються діодні фари, в боксах, що не обслуговуються. Замінити якісь окремі компоненти не можна, лише повна заміна. Якщо автомобіль старіший, з фарами попереднього покоління, ремонтувати можна: експерти Royal World Service вийдуть на постачальників, замовлять потрібні деталі і впорядкують ваш Land Rover. У цьому разі використовуються лампи OSRAM.

Двірники. У Royal World Service ставимо лише оригінал. Це такий компонент, який водій бачить та чує, по суті, постійно спостерігає за їхньою роботою. Тут і безпека, і зовнішній вигляд має значення. Рекомендуємо оригінальні двірники на Land Rover.

Підшипники маточини колеса — теж оригінал. Якщо ви хочете бути впевнені у своєму позашляховику, його непохитності та надійності на бездоріжжі, ставте оригінальні ступичні підшипники.

Land Rover Range Rover ремонт - Royal World Service

Які запчастини на Land Rover можна ставити неоригінал/аналог?

Сайлентблоки, елемент підвіски. Якщо автомобілі до 2012 року випуску, можна ставити аналог, бо є така можливість із технічної точки зору. Але якщо у вас новий Range Rover, аналог поставити не вийде - сайлентблоки там зроблені з алюмінію і окремо не змінюються. Можна поставити лише деталь у зборі та лише оригінал. Однак термін служби у алюмінієвих компонентів буде набагато вищим, ніж у металевих старого зразка.

Повітряний фільтр у салоні. Ми ставимо вугільні фільтри-аналоги, як правило, брендів MAN, KNECHT. Це припустимо. Ставити оригінал немає особливого змісту, до того ж, це вдвічі дорожче. По суті, Royal World Service ставлять ті ж фільтри, що встановлюють на заводі-виробнику, але без лого Land Rover. Вони якісні та перевірені нашими експертами.

Турбіни дизельного двигуна. Ми встановлюємо турбіни Borgwarner чи Garret. Це два авторитетних бренди, які багато років виробляють висококласні турбіни на різні автомобілі. Ми працюємо з офіційним імпортером цих виробників. Різниця у ціні з оригіналами 40-50%.

Лобове скло. Якщо людині важливий напис Land Rover на склі, ставимо оригінал, якщо ні – ставимо неоригінал. За якістю різниці немає. Ми писали, що такі запчастини Land Rover самі не роблять, але ми знаємо виробників, виходимо на них самі і замовляємо. Використовуємо автоскло Sekurit або Pilkington Automotive (для Range Rover).

Масла для коробки передач. Можна використовувати неоригінал, ми замовляємо висококласне трансмісійне масло на заводі ZT Oil.

Land Rover двигун - Royal World Service

Якщо вибрати оригінальні запчастини до Land Rover: до чого бути готовими?

Використовувати неоригінальні, аналогові деталі вигідно загалом лише з фінансової точки зору. З погляду якості вигідно ставити оригінал. За рідкісним винятком, описаним у попередньому абзаці, якщо ви ставите аналог, потрібно бути готовим до ризиків. Встановлена ​​деталь може працювати некоректно: наприклад, колодки погано гальмуватимуть, із сильним вереском, або термін деталей буде помітно меншим — вам доведеться міняти їх уже наступного сезону.

Купуючи неоригінальні запчастини, ви ризикуєте не тільки отримати в кілька разів знижений термін служби, а й знижувати рівень безпеки для себе та своїх близьких. Якщо ви вирішуєте все-таки поставити неоригінал, вибирайте надійну станцію сервісного обслуговування, співробітникам якої важливо щось, крім того, щоб на вас заробити, та надійних постачальників.

Якщо ви хочете бути впевненим, що на ваш автомобіль будуть встановлені лише висококласні запасні частини, оригінал або неоригінал, звертайтесь до Royal World Service. Наші сервісні центри пропонують неперевершений досвід з усіх питань щодо обслуговування та ремонту автомобілів Land Rover. Тільки такі сервісні центри відповідають суворим стандартам Land Rover за якістю та рівнем обслуговування. Тільки вони забезпечують повний захист вашого автомобіля, підтримають високий рівень ефективності та безпеки.

У Royal World Service для встановлення оригінальних запасних частин Land Rover використовують сертифіковане діагностичне обладнання, що ефективно оцінює стан механічних та електронних систем автомобіля.

Якщо до нас на ремонт або ТО Land Rover, приїжджає авто більш ранніх модельних років, ми намагаємося підбирати неоригінал, де це можливо, і стежимо за якістю. Якщо це новий автомобіль, останніх років випуску — в 90% випадків ставимо тільки оригінал. І ця стратегія неодноразово підтвердила себе.

Land Rover вид сзаду - Royal World Service

Запасні частини для Land Rover: як розпізнати підробку?

Поставити підроблені автозапчастини на Land Rover — найгірше, що ви можете зробити для себе та свого автомобіля. Якщо ви з фінансових міркувань вибираєте неоригінал, це не страшно: якщо допустимо поставити аналог без сильної шкоди, то на загальну безпеку це не вплине. Тим більше якщо ви ставите запчастини OEM, які за фактом нічим не відрізняються від оригіналу. Але підробка це означає, що хтось створив цю запчастину з наміром видати її за оригінал. Це найгірше.

У практиці автосервісів Royal World Service були випадки, коли наші клієнти самі привозили для ремонту автозапчастини Land Rover, а вони виявилися підробкою. Це дуже небезпечно для автомобіля, і ми ніколи не встановлюємо такі деталі. Ми рекомендуємо повертати продавцю та ставити оригінал чи перевірені аналоги.

Мало що відомо про те, скільки часу пішло на проектування, збирання та матеріали при створенні підроблених автозапчастин. Оскільки це підробка, не проводиться перевірка на відповідність стандартам безпеки. Ви не зможете переконатися, що вони функціонують належним чином. Підробка може взагалі не працювати, або вона працюватиме гірше, або, в іншому випадку, вона швидко вийде з ладу, можливо, під час поїздки. Ви справді не знаєте, що отримуєте.

У 2018 Mercedes-Benz провів серію випробувань підроблених гальмівних колодок. Їхні результати показали, що підроблені гальмівні колодки значно обмежують здатність автомобіля зупинятися на рівній поверхні або спуску.

Зазвичай підробляють запчастини на Land Rover, які найбільше мають попит, а саме моторні масла, паливні фільтри, салонні та повітряні фільтри, гальмівні колодки, свічки, диски, підшипники, маточини.

Створення подібних підробок супроводжується відносно скромними витратами на виробництво, що дає можливість встановлювати ціни суттєво нижчі за ринкові. Вкрай низька ціна - головна ознака того, що ви маєте справу з контрафактом.

Які є способи відрізнити підробку від оригіналу?

Наприклад, моторне масло, його неможливо відрізнити від оригінального самостійно, тільки експертиза може це зробити. Тому відповідальному власнику слід спочатку підбирати авторитетний автосервіс, у якому використовується оригінал. Фахівці Royal World Service використовують оригінальну олію Castrol, рекомендовану заводами-виробниками Land Rover та Jaguar. Якщо ви заливаєте неоригінальне масло, значно збільшується ймовірність капітального ремонту двигуна в майбутньому.

Колодки. Був випадок, коли клієнт привіз гальмівні колодки на Range Rover і вони за всіма параметрами були як оригінал. На перший погляд, тому що ми в процесі перевірки ми виявили відмінності за вагою та запахом. Оригінальні колодки мають дуже специфічний запах, що нагадує запах риби. Крім того, колодки мають стандартну вагу: ми зважили колодки клієнта і вони відрізнялися від офіційних значень. Таким чином, розпізнати контрафакт значно легше, якщо ви звертаєтеся до автосервісу високого рівня, такого як Royal World Service.

Також ми фіксуємо велику кількість підробок на повітряні фільтри Land Rover. Вони захищають двигун від проникнення пилу та пов'язаного з ним підвищеного зносу циліндро-поршневої групи. Якщо на ТО вам поставити підроблений повітряний фільтр, це буде квитком на ремонт двигуна в найближчому майбутньому, поза сумнівом.

Підроблений повітряний фільтр у процесі експлуатації швидко кришиться, зношується та легше отримує пошкодження. При розриві елемента, що фільтрує, щілини на стиках або деформації від вологи буде багато небезпечних наслідків: попадання разом з потоком повітря сміття призведе до поломки тонкого витратоміра повітря, форсунків інжектора, циліндрів і поршнів мотора.

Як розпізнати підроблений повітряний фільтр:

  Відрізняється колір, якість друку та шрифт на заводському стікері.

  Відрізняється матеріал упакування фільтра.

  Відрізняється колір, матеріал або щільність елемента, що фільтрує.

Так само можна розпізнати підроблений масляний фільтр. Придивіться до заводського стікера, упаковки і безпосереднього фільтруючого елемента. Підробка масляного може призвести до втрати герметичності, перевитрати моторного масла та поломки автомобіля загалом. У кращому разі машину доведеться везти на евакуаторі до автосервісу, у найгіршому — ремонтувати двигун.

Land Rover в сервісу вид сбоку - Royal World Service