• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Що робити, коли загорівся індикатор Check Engine у Land Rover

Один із найбільш часто неправильно витлумачених індикаторів Land Rover – Check Engine (індикатор несправності двигуна). Check Engine є частиною бортової системи діагностики і відображається декількома способами. Це може бути напис CHECK ENGINE, символ двигуна або комбінація того й іншого. Такий індикатор горить жовтим або червоним кольором і є частиною діагностичної системи вашого автомобіля.

Check Engine Land Rover

Бортова система діагностики і Check Engine Land Rover

Із 80-х років бортові комп'ютери все частіше контролюють, відстежують роботу транспортних засобів і виконують безліч функцій у вашому Land Rover. Деякі з них включають випередження запалювання, контроль оборотів двигуна, перемикання автоматичної коробки передач, реалізацію контролю стійкості – це лише деякі з них. Кожен Land Rover розроблений із використанням високотехнологічної системи моніторингу продуктивності за допомогою комп'ютера і ряду датчиків, стратегічно розташованих по всьому автомобілю в його найважливіших системах. Датчики постійно відстежують стан автомобіля, надсилаючи дані в електронний блок керування. Якщо електронний блок управління виявляє, що дані не відповідають заводським специфікаціям, загоряється індикатор несправності двигуна, повідомляючи вам про проблему. Але Check Engine не інформує водія про те, що саме не так із транспортним засобом, для цього необхідно звернутися до фахівців.

ECM (електронний блок керування двигуном) Land Rover є бортовим комп'ютером автомобіля. Коли ECM виявляє проблему в електронній системі управління, яку він не може виправити, комп'ютер включає індикатор Check Engine. Коли загоряється індикатор, контролер ECM зберігає в пам'яті код двигуна, або ж код несправності бортової системи діагностики (OBD), який визначає проблему, чи то датчик, чи то несправна деталь двигуна. Цей код зчитується за допомогою електронного скануючого приладу, який використовується механіками з ремонту автомобілів. Є також ряд відносно недорогих зчитувачів коду, призначених для самостійної діагностики причини ввімкненого індикатора Check Engine. Однак, код повідомить вам лише про виявлену проблему, але для справжньої діагностики потрібен досвідчений професіонал, щоби визначити проблему й усунути її.

Check Engine може інформувати про безліч різних речей, наприклад, просто про ослаблену кришку бензобака. Іншими поширеними і більш серйозними причинами є пошкоджений кисневий датчик, несправність системи впорскування пального, несправна прокладка головки блоку циліндра, забруднений датчик масової витрати повітря, несправна частина системи контролю викидів або несправні свічки запалювання і багато інших. Незалежно від того, що є основною причиною загоряння індикатора Check Engine, фахівці Royal World Service мають великий досвід роботи з автомобілями Land Rover, тому безпомилково виявляють основну проблему й усувають її. Як результат – індикатор Check Engine вимикається, і ви можете залишити сервісний центр, знаючи, що проблема з вашим Land Rover вирішена.

Check Engine Land Rover Defender

Чому загоряється індикатор Check Engine в Land Rover

Залежно від моделі вашого Land Rover індикатор може горіти або блимати. Постійне світіння зазвичай означає щось менш серйозне, але миготливий індикатор перевірки двигуна вказує на серйозні несправності у двигуні, що вимагає негайного обслуговування. Якщо у вашому Land Rover блимає індикатор Check Engine, ми наполегливо рекомендуємо не сідати за кермо і запланувати обслуговування Land Rover уже сьогодні.

Список найбільш поширених причин, чому може засвітитися Check Engine:

 • Кришка бензобака Land Rover ослаблена, пошкоджена або відсутня. Кришка бензобака служить декільком цілям: вона запобігає викидам парів газу, коли ви не їдете, герметизує паливну систему і допомагає підтримувати тиск у паливному баку. Якщо на автомобілі стара кришка бензобака або у ній є розрив ущільнення, ви можете втратити пальне через випаровування. На щастя, заміна кришки обходиться недорого. Якщо індикатор перевірки двигуна загоряється незабаром після того, як ви заправили свій Land Rover, насамперед необхідно переконатися, що кришка добре закріплена або вона взагалі на місці.
 • Ваш датчик O2 необхідно замінити. Датчик кисню вимірює кількість кисню у вихлопній системі автомобіля. Якщо у вихлопній системі вашого Land Rover присутній надлишок кисню, пальне згорає швидше, що призводить до неекономної витрати пального. Несправний датчик може не тільки вплинути на кількість літрів на 100 км, а й викликати пошкодження каталітичного нейтралізатора і свічок запалювання вашого Land Rover. Датчик O2 відправляє дані на бортовий комп'ютер автомобіля для вибору потрібної кількості повітря і пального, що надходить в циліндри двигуна.
 • Негерметичний вакуум. Кожен Land Rover оснащений вакуумною системою, яка виконує розширений набір функцій. Вакуумна система також допомагає знизити шкідливі викиди, направляючи випаровування бензину через двигун. Якщо ви помітили високі обороти на холостому ходу або випадкові скачки, причиною може бути витік вакууму. Згодом вакуумні шланги можуть висихати і тріскатися, особливо якщо вони піддаються сильному або дуже швидкому нагріву.
 • Необхідні нові свічки запалювання або проводи для свічок. Свічки запалювання – це деталі двигуна, що запалюють пальне в камері згоряння. Цей вибух приводить у рух поршні та змушує двигун працювати. Проводи свічок запалювання доставляють іскру від котушки запалювання до свічок. Якщо свічки запалювання або дроти свічок несправні чи зношені, ви відчуєте, що продуктивність або потужність автомобіля знизилася. У деяких крайніх випадках у двигуна можуть виникнути проблеми з запуском або продовженням роботи. Зношені свічки запалювання і проводи свічок викликають засмічення каталітичного нейтралізатора або пошкодження котушок запалювання і датчиків O2, що вимагає дорогого ремонту.
 • Проблеми з будь-якими додатковими деталями. Післяпродажна сигналізація, вихлопна система або замінені деталі можуть завдати серйозної шкоди вашому Land Rover, якщо вони встановлені неправильно. Такі запасні частини і аксесуари можуть розряджати акумулятор, включати Check Engine або навіть зупиняти двигун. Якщо ці проблеми актуальні для вас, зверніться в сервісний центр, щоби фахівці перевірили правильність установки замінених деталей і додаткових аксесуарів.
 • Каталітичний нейтралізатор несправний або виходить із ладу. Каталітичний нейтралізатор є частиною вихлопної системи вашого Land Rover. Він перетворює окис вуглецю, що утворюється в процесі згоряння, у двоокис вуглецю. Пошкодження каталітичного нейтралізатора зазвичай пов'язано з недбалим технічним обслуговуванням. Якщо у вас виникла проблема з цим пристроєм, але ви не проводите його ремонт, продуктивність двигуна вашого Land Rover значно знизиться, і це негативно позначиться на економії палива. Ваш автомобіль також може працювати при більш високій температурі, що буде призводити до перегріву.
 • Датчик масової витрати повітря (MAF) необхідно замінити. MAF у Land Rover визначає, скільки палива необхідно для ефективної роботи двигуна шляхом вимірювання кількості повітря, що надходить в нього. Як частина системи управління двигуном датчик масової витрати повітря допомагає пристосуватися до точних змін при однаковій висоті. Якщо у вашого Land Rover виникають проблеми з запуском, відбувається різка робота на холостому ходу або швидка зміна положення педалі дросельної заслінки, це може бути ознакою несправності датчика масової витрати повітря. Низький заряд акумулятора, або він розрядився. Без акумулятора автомобіль не заводиться, не висвітлює дорогу, не відтворює радіо і не заряджає телефон. Сучасні автомобільні акумулятори служать набагато довше, ніж кілька десятиліть тому. Ціна нового залежить від типу вашого Land Rover.

  Коди помилок OBD-II

Чи скинуться налаштування Check Engine після ремонту

Індикатор на Land Rover зазвичай вимикається, якщо проблема або код, який викликав його включення, усунені. Наприклад, якщо причиною того, що індикатор на вашому автомобілі загорівся, була нещільна кришка бензобака, а тепер вона затягнута, індикатор вимкнеться сам. Точно так само, якщо каталітичний нейтралізатор працює, і ви багато їздили з зупинками, це могло призвести до включення контрольної лампи двигуна через інтенсивне використання перетворювача. У більшості випадків індикатор на Land Rover гасне приблизно через 30-60 км. Якщо ви перевищили цей показник, а світло все ще горить, вам потрібно буде відвезти автомобіль в автосервіс, щоби Check Engine і код можна було перевірити ще раз і скинути.

Миготливий індикатор Check Engine в Land Rover

Якщо Check Engine у вашому Land Rover починає блимати, це означає, що автомобіль слід негайно доставити в сервісний центр. Миготливе світло Check Engine зазвичай вказує на пропуск запалювання в циліндрах, через що незгоріле пальне може потрапити у вихлопну систему. Внаслідок цього може швидко підвищитися температура каталітичного нейтралізатора до точки, при якій ймовірно пошкодження, що потребує дорогого ремонту. Деякі власники задаються питанням, чи можуть свічки запалювання бути причиною миготливого індикатора двигуна. Абсолютно точно можуть. Погана, стара або брудна свічка запалювання може призвести до пропуску запалювання у двигуні. Якщо проблема ігнорується або ви продовжуєте рух, вона може поширитися на дроти свічки запалювання, каталітичний нейтралізатор або котушки запалювання, через що може знадобитися дуже дорогий ремонт.

Чи безпечно водити Land Rover зі включеним Check Engine

На це питання складно надати точну відповідь, тому що вона залежить від серйозності причини загоряння індикатора. Якщо причина в незначній проблемі, наприклад, нещільно закритій кришці бензобака, продовжувати рух на автомобілі має бути безпечно. Але якщо ви помітили зміни в продуктивності автомобіля, це ознака несправності. Ви завжди можете зателефонувати фахівцям Royal World Service, щоби отримати професійну консультацію і точно дізнатися, як вчинити саме у вашій ситуації, не зашкодивши автомобілю.

Як діяти, якщо Check Engine загорівся раптово

Якщо ви їдете на своєму Land Rover і раптово на приладовій панелі загоряється жовте світло з написом CHECK ENGINE, ви можете трохи розгубитися, адже не знаєте напевно, в чому причина. А страх перед невідомим (або вартістю невідомого) може викликає стрес. Увімкнений індикатор не означає, що вам потрібно зупинити машину на узбіччі дороги і викликати евакуатор, але рекомендується перевірити автомобіль, щойно з'явиться можливість. Водночас ігнорування цього попередження може призвести до серйозного пошкодження дорогих компонентів двигуна.

Найбезпечніший варіант – розшифрувати код несправності OBD і відповідним чином спланувати подальші дії. Це може бути що завгодно: від несправного датчика до проводів, які необхідно замінити. Оскільки будь-який код Check Engine має свій рівень серйозності, неможливо передбачити, скільки кілометрів ви зможете проїхати з включеною сигнальною лампою. Якщо ви бачите, що індикатор блимає, ми рекомендуємо вам зупинитися і зв'язатися з фахівцями, щоби дізнатися, чи безпечний ваш автомобіль для пересування, чи необхідно викликати евакуатор.


контакти

як нас знайти

Виберіть найближчий до Вас сервіс в Києві чи Одесі

 • Автосервіс № 1

  вул. Лятошинського 2б

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 2

  вул. Володимира Брожка 21а

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 1

  вул. Лятошинського 2б

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 2

  вул. Володимира Брожка 21а

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 1

  вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний


Форма зворотнього зв'язку

Залишилися питання? Будемо раді допомогти

Залиште свої контактні дані і вкажіть зручний для вас час. Наш менеджер зв'яжеться з вами для уточнення деталей.