• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Детейлінг автомобіля: великий експертний гід з послуги для початківців

Достовірно невідомо, коли було відкрито першу у світі майстерню з автомобільного детейлінгу, проте перші винаходи у цій сфері було зроблено дуже давно. В 1886 Карл Бенц побудував перший у світі автомобіль і індустрія стала стрімко розвиватися - машини стали з'являтися одна за одною. Постало питання про те, як доглядати за автомобілем, як підтримувати його у відмінному стані. Потрібні були ефективні засоби та способи, щоб автомобіль не тільки виглядав добре, але й фактично залишався у належному стані протягом усього терміну експлуатації – незважаючи на бруд, сонце, суворі зими та час.

У 1888 році компанія Menzerna, вже через 2 роки після створення першого автомобіля Карлом Бенцом, розпочала виробництво різних рідких, твердих та пастоподібних полірувальних паст, які незабаром стали використовуватися для догляду за автомобілями – сьогодні Menzerna є одним із найуспішніших брендів у сфері детейлінгу. У 1910 році Джордж Саймонс вигадав очищувач і пасту з карнаубського воску, здатні підтримувати автомобільний кузов у бездоганному стані. У 1944 році з'явився перший спеціальний віск для автомобілів - його творцем став Бен Хірш, який придумав випускати його прямо в пляшках.

Через 25 років був розроблений перший полімерний герметик, а ще трохи пізніше американська компанія Cyclo USA розробила унікальний полірувальний верстат орбітальної дії з двома головками для авіаційної промисловості - пізніше він став застосовуватися для обробки деталей автомобіля. І такі відкриття відбувалися упродовж 20 століття. У якісь момент детейлінг став повноцінним, самостійним видом обслуговування автомобілів.

Так з'явився автомобільний детейлінг у тому вигляді, в якому він існує зараз. Зі своєю структурою, культурою, стандартами, минулим та майбутнім. Кажуть, що вперше детейлінг у нинішньому вигляді стали пропонувати у Південній Каліфорнії (США), для підготовки автомобілів для участі у різних виставках. Згодом цю практику перейняли інші країни і детейлінг став використовуватися повсюдно для будь-яких автомобілів, які потребують догляду.

Детейлінг Rolls-Royce - Royal World Service

Які бувають послуги детейлінгу?

Детейлінг-мийка
Ретельне миття автомобіля - як вручну, так і безконтактним способом. Ретельно вимиваються передні та задні килимки, чистяться отвори, молдинги, шви, видаляються із салону залишки комах та інші сторонні предмети.

Миття підкапотного простору
Пил, бруд та листя усуваються з-під капота за допомогою продувного пістолета. Двигун промивається з діелектричним гелем. Усі пластикові елементи під капотом обробляються із застосуванням спеціального кондиціонера.

Глибоке очищення скла
Під час детейлінгу можна видалити з автомобільного скла масляну плівку та водний камінь. Це обов'язковий попередній етап перед тим, як наносити водовідштовхувальне покриття антидощ.

Антидощ
Нанесення спеціального водовідштовхувального складу для ефективного захисту стекол автомобіля. Може також бути нанесена ультрагідрофобна захисна речовина на дзеркала та оброблена їхня внутрішня поверхня від утворення конденсату.

Миття днища
Вихлопна система та компоненти підвіски піддаються безпечному миттю з використанням спеціальної хімічної рідини. Це дозволяє усунути навіть найскладніші забруднення.

Детейлінг Range Rover Київ - Royal World Service

Полірування ЛФП
Дозволяє усунути потертості, подряпини, голограми та пропили з кузова автомобіля, внаслідок чого він стає абсолютно гладким та блискучим. Поліровка ЛФП є обов'язковим підготовчим етапом при нанесенні захисту на поверхню кузова.

Захист кузова
З метою захисту кузова від бруду, ультрафіолетового випромінювання, кислотних дощів та дрібних механічних пошкоджень на кузов автомобіля можуть бути нанесені спеціальні захисні склади. Йдеться про воск, захисний агент або кварцове покриття. Захист дозволяє посилити глибину кольору лакофарбового покриття та захистити від агресивних впливів. Термін служби такого захисту – від 3 до 12 місяців у разі рідких агентів та до 5 років при використанні кварцових складів.

Полірування світлотехніки
Дозволяє усунути дрібні подряпини, помутніння та потертості з фар та стоп-сигналів. Робить пластик знову прозорим і значно покращує огляд у вечірній та нічний час.

Захист світлотехніки
З метою захисту фар та стоп-сигналів від впливу вологи та рідкого бруду, ультрафіолету та механічних пошкоджень на них можуть бути нанесені спеціальні захисні склади – антидощ, кварцове покриття або шар поліуретанової плівки.

Хімчистка салону та багажника
Включає роботу пилососом та вологе прибирання салону. Ретельному та глибокому очищенню піддаються килимки, дефлектори, шви, петлі прорізів та молдинги. Залежно від побажань клієнта хімчистка може супроводжуватись розбором салону. Хімчистка салону та багажника в рамках детейлінгу не залишає в салоні жодних слідів вологи та запахів хімії.

Полірування пластику в салоні
Послуга дозволяє усунути будь-які механічні пошкодження, присутні на глянсовому та прозорому пластику в салоні автомобіля. Шляхом полірування можна привести в бездоганний вигляд панель приладів, панель селектора коробки передач і будь-які декоративні вставки в інтер'єрі.

Чищення шкіряного оздоблення в салоні
Послуга дозволяє видалити зі шкіряних поверхонь жирову плівку, а також легкі та глибокі забруднення. Відмінний спосіб надати шкірі початкові якості та візуальні переваги.

Захист шкіряного оздоблення в салоні
Нанесення спеціальних захисних складів на шкіряну поверхню. Дозволяє ефективно зволожити шкіру, надати еластичності та захистити від вигоряння.

Захист дисків
У процесі експлуатації автомобіля диски піддаються різним агресивним впливам: на них налипає бітум, гальмівний пил, металева стружка та бруд. Захистити диски та продовжити термін служби допомагає обробка дисків та супортів спеціальним кварцовим покриттям у межах детейлінгу.

Чорнення шин
Для надання автомобільній гумі глибокого чорного кольору на шини можуть бути нанесені спеціальні пило- та брудовідштовхувальні склади. Залежно від необхідного ефекту, шини можуть придбати глянцевий або матовий блиск.

Range Rover детейлінг у Києві - Royal World Service

Перша поїздка на детейлінг- що потрібно знати

Для тих, хто ніколи не мав такого досвіду, перша поїздка на детейлінг у автосервіс може обернутися справжнім випробуванням. Незрозуміло, за якими критеріями вибирати центр детейлінгу, які послуги вибрати, на які ціни орієнтуватися при плануванні бюджету та як захистити себе від обману. На щастя, у вас є експерти Royal World Service, які нададуть відповіді на всі питання прямо у цій статті.

Як вибрати автосервіс для детейлінгу

Хороший, професійний центр детейлінгу завжди має відповідний зовнішній вигляд. Послуга коштує досить дорого і є прибутковим бізнесом, тому якщо автосервіс нагадує з вулиці звичайну автомийку, швидше за все, тут є проблеми. Перший варіант - немає грошей на хорошу будівлю, тому що відсутні багаті клієнти та досвід. Другий варіант — власники бізнесу не вважають за потрібне вкладати гроші у розвиток. В обох випадках якість послуг обіцяє бути низькою, тому не соромтеся вибирати центр детейлінгу на вигляд.

Топ-7 речей, які мають бути в хорошому детейлінг-центрі:

 1. Чистота та порядок у приміщенні

Як тільки ви потрапите в хороший автосервіс, ви відразу звернете увагу на чистоту та порядок: всі інструменти лежать на своїх місцях, вони чисті та готові до виконання нових замовлень. У хорошій студії по детейлінгу не може бути нечищених полірувальних кіл та брудних мікрофібрів. У приміщенні не повинно бути пилу, адже він осідає на рушниках для протирання та спонжах, які використовуються для нанесення захисту. Пил і дрібний бруд є абразивами, які ведуть до появи мікроподряпин і знижують ефективність роботи полірувальника.

 1. Співробітники у фірмовій уніформі

Уніформа є ознакою професіоналізму, подібно до халата лікаря або ковпака шеф-кухаря. Якщо керівництво детейлінг-центру приділяє належну увагу зовнішньому вигляду працівників, отже, і в інших зонах відповідальності воно гарантує високу якість.

 1. Професійне освітлення

У професійному автосервісі має бути якісне освітлення, що включає точкові та лінійні джерела світла. Це дозволяє добре розглянути весь обсяг пошкоджень та коректно оцінити результати виконаної роботи. Якщо ви ніколи не думали про те, наскільки важливим є якісне освітлення, погляньте на екран свого смартфона спочатку при кімнатному освітленні, а потім на яскравому сонці — ви побачите великі відмінності, у тому числі — у кількості подряпин.

 1. Сучасне обладнання

Одна з головних ознак професійного автосервісу – наявність сучасного обладнання. Хороший детейлінг-центр оснащений короткохвильовими інфрачервоними сушіннями, пірометром, різноманітними полірувальними та шліфувальними пристроями, товщиномірами, мікроскопами, пилососами, екстракторами, обладнанням для хімчистки.

 1. Системи зберігання техніки та автохімії

Дуже бажано, щоб техніка та автомобільна хімія зберігалася в закритих шафах, спеціальних стелажах, пересувних системах та розвантажувальних поясах. Це ознака організованості та порядку, турботи про обладнання та загальну якість послуг.

 1. Великий асортимент автохімії

Кожен засіб у детейлінгу має досить вузьку область застосування, тому асортимент засобів автохімії має бути максимально широким та різноманітним. Професійний детейлінг-центр повинен мати різні автоскраби, синтетичну глину, хімічні очисники, різні воски, захисні агенти, консерватори, кондиціонери, гідрофобні покриття. Чим більше, тим краще.

 1. Великий каталог кварцових покриттів

Дуже бажано, щоб у майстра з детейлінгу були в розпорядженні кварцові покриття для різних поверхонь та елементів автомобіля. Кузов, автомобільне скло, фари, диски, інтер'єрний пластик - для всього в цьому списку необхідно своє кварцове покриття, універсальних рішень не буває. У різних поверхонь є різні вимоги до складів та температур загартування, що виходять із умов експлуатації.

Детейлінг у Royal World Service

Як вибрати комплекс послуг з детейлінгу

Автомобільний детейлінг завжди включає кілька процедур з догляду та обслуговування. Якщо ви тільки відкриваєте для себе детейлінг і поки не знаєте, які послуги слід включити до свого індивідуального комплексу, скористайтеся вибором з трьох умовних комплексів - базовий, оптимальний і максимальний. В них різна глибина і ретельність детейлінга, різний клас захисних складів. Варто зазначити, що різницю між автомобілем без детейлінга і автомобілем з базовим детейлінгом буде помітно навіть необізнаним людям, тоді як різницю між базовим і максимальним рівнем догляду помітить лише досвідчений автолюбитель.

Базовий комплекс, термін виконання - близько 2 днів:

 • Двофазна детейлінг-мийка кузова
 • Стандартне миття дисків та підкапотного простору
 • Глибоке очищення кузова та скла
 • Полірування ЛФП
 • Захист кузова кварцовим складом, термін служби - 12 місяців
 • Гідрофобна обробка всіх стекол, термін служби - 12 місяців

Оптимальний комплекс, термін виконання – близько 3 днів

 • Двофазна детейлінг-мийка кузова
 • Детейлінг-мийка дисків та підкапотного простору
 • Глибоке очищення кузова, стекол, прорізів
 • Делікатне очищення та захист шкіри в салоні
 • Захист кузова кварцовим складом, термін служби - 18 місяців
 • Гідрофобна обробка всіх стекол, термін служби - 12 місяців
 • Захист світлотехніки кварцовим складом, термін служби - 12 місяців
 • Захист зовнішніх незабарвлених пластикових деталей, термін служби - 12 місяців

Максимальний комплекс, термін виконання - від 4 днів:

 • Двофазна детейлінг-мийка кузова
 • Детейлінг-мийка дисків та підкапотного простору
 • Глибоке очищення кузова, стекол, прорізів, дисків, компонентів гальмівної системи та підвіски
 • Полірування ЛФП, прорізів, фар та стоп-сигналів, колісних дисків, гальмівних супортів, пластикових поверхонь в інтер'єрі
 • Делікатне очищення та захист шкіри в інтер'єрі
 • Захист кузова кварцовим захисним складом, термін служби - 5 років
 • Гідрофобна обробка всіх стекол, термін служби - 24 місяців
 • Захист дисків та супортів, термін служби - 12 місяців
 • Захист світлотехніки кварцовим складом, термін служби - 12 місяців
 • Захист зовнішніх незабарвлених пластикових поверхонь, термін служби - 12 місяців
 • Захист пластикових поверхонь у салоні, термін служби - 12 місяців

Дані комплекси залежно від ваших уподобань та фактичної необхідності можна змінювати — додавати або прибирати деякі послуги, з урахуванням чого комплекси коштуватимуть дешевше або дорожче. Наприклад, навіть у базовому комплексі можна прибрати кварцовий захист і додати замість нього віск або інше захисне покриття аматорського рівня, доступніше за вартістю. Або ж можна реалізувати максимальний комплекс послуг з детейлінгу, але з бюджетнішими захисними складами.

Для підбору індивідуального комплексу послуг та розрахунку вартості залишайте заявку на діагностику в Royal World Service.

Mercedes-Benz GLS детейлинг - Royal World Service

Головні міфи про детейлінг

Детейлінг не перетворився на мейнстрім і все ще залишається дивиною для більшості автолюбителів. Більше того, існують різні міфи, які лякають і насторожують людей, що змушують відкладати першу поїздку на детейлінг. У цьому розділі ми спробуємо якщо не розвінчати міфи, хоча б дати експертну оцінку головних помилок.

Детейлінг - дуже дорога послуга

Частково це так: детейлінг може коштувати досить дорого, але все залежить від обсягу робіт. Якщо ви замовляєте максимальний комплекс, детейлінг може обійтися близько 5000 доларів, але якщо обмежитися базовим комплексом послуг, що включає глибоке очищення кузова та скла, маскування подряпин, нанесення воску та покриття антидощ, вартість не вийде за межі 150 доларів.

Полірування ушкоджує ЛФП

Існують різні види полірування. Якщо говорити про “гаражне” полірування з аматорською роторною машиною, то пошкодження справді можливі – пропили та голограми. Якщо замовити полірування у професіоналів, таких як Royal World Service, то полірування ЛФП здійснюється дбайливо, з легким видаленням тонкого пошкодженого шару лаку. Після такого детейлінгу кузов залишиться красивим і блискучим, він ефективно відштовхуватиме воду і бруд.

Якщо полірування ЛФП проведено професіоналом, товщина лаку буде достатньою для 8-10 полірувань, а якщо використовувати захист кварцовим покриттям, то всіх 15 полірувань. При поліруванні автомобіля 1 раз на 2 роки, товщина лаку є достатньою для 15-20 років експлуатації транспортного засобу.

Кераміка краще за рідке скло

Існують різні захисні покриття для автомобіля, і вони різняться між собою, але говорити про те, щоб кераміка краща, ніж рідке скло, ми б не стали. Різні види скла набувають рідкого стану в діапазоні температур 300-2500 градусів Цельсія. Взагалі, кераміка, нанокераміка та рідке скло є зручними, але фактично неправильними назвами твердих захисних складів, створених з діоксиду кремнію.

Після нанесення кварцового покриття машину не можна мити близько 7 днів

Ця заборона є дійсною тільки в тому випадку, якщо висихання захисного складу відбувається природним чином, а до такої сушки звертаються рідко. Вона є вкрай непрактичною: необхідно витримати машину не менше 24 годин у приміщенні, де сухо, тепло та немає пилу, після чого автомобіль, дійсно, не можна мити близько тижня. Якщо ж використовувати для загартовування складу короткохвильові інфрачервоні лампи, то машину можна мити майже відразу - процес загартовування займає не більше 4 годин, після чого машину можна використовувати без обмежень. Крім того, після такого гарту склад набуває сильніших гідрофобних властивостей і збільшує термін служби.

Безконтактне миття безпечне для ЛФП

Багато хто вважає, що безконтактне миття не завдає шкоди для лакофарбового покриття, мотивуючи це тим, що безпосередньо не використовуються мочалки та інші пристосування для обробки кузова. Однак небезпека тут в іншому: при безконтактному митті відбувається відмивання лише поверхневих видимих забруднень, тоді як ряд статичних забруднень можна відмити лише руками. Коли починається протирання візуально чистого автомобіля, абразиви, що залишилися, можуть залишити на ЛФП пошкодження. Тому безконтактне миття має бути лише першим етапом дійсно правильної детейлінг-мийки, після чого необхідно мити кузов вручну, використовуючи губку та шампунь.

Детейлінг у Києві Mercedes-Benz GLS - Royal World Service

Ознака гарної хімчистки - запах хімії в салоні

Прийнято вважати, що якщо в салоні пахне очисником, це означає, що в салоні зроблена якісна хімчистка, а не поверхове прибирання. Насправді запах хімії — це погано і небажано, це говорить про слабкий екстрактор в детейлінг-центрі. А ще — про те, що залишки очисника є всередині салону, і ви вдихаєте шкідливі випари. Якщо хімчистку проведено професійно, в салоні не повинно бути ніяких сторонніх запахів.

Шкіряні поверхні в салоні повинні мати блискучу поверхню

Якщо шкіра в салоні блищить, це говорить про те, що останнє чищення було проведено давно і на поверхні присутній шар шкірного сала, або про те, що для її обробки використовували дешевий кондиціонер на основі нафтових продуктів. Такі кондиціонери мають важливі мінуси. Перший — вони погано зволожують шкіру, роблять її жирнішою, через що вона стає невиразно блискучою. Другий мінус - кондиціонер на основі нафтопродуктів недостатньо вбирається в шкіру і забруднює одяг. Третій мінус — поступово кондиціонери набувають жовтого відтінку, що добре видно на світлій шкіряній поверхні. Якщо використаний якісний кондиціонер, шкіра має більш насичений колір, але зберігає матовість.

Полірування фар небажане

Для створення скла фар у сучасних автомобілях використаний прозорий пластик. На заводі відбувається покриття пластику спеціальним захисним складом, який є твердішим, ніж пластик, і необхідний для збереження терміну служби. Прийнято вважати, що якщо провести полірування пластику та демонтувати таким чином захист, то станеться помутніння фари. Це частково так, але відбувається так лише у разі несумлінно проведеної роботи. У професійному автосервісі після полірування відбувається обов'язкове покриття фари кварцовим захисним складом або використовується спеціальна антигравійна плівка - в обох випадках швидке зношування виключене.

Насамкінець хочемо відзначити, що детейлінг - це більше, ніж просто процес очищення, щоб автомобіль виглядав добре, це систематичний підхід, що допомагає продовжити термін його служби. Важливо використовувати відповідні та якісні методи та продукти, що знижують шкідливі впливи навколишнього середовища, такі як бруд, сонце, суворі зими. Належне обслуговування або відновлення автомобілів, щоб вони добре виглядали зовні та всередині, також збільшує їхню вартість при перепродажі. І важливо пам'ятати, що детейлінг є індивідуальною роботою з клієнтом: це не набір за замовчуванням процедур, а їх ретельний і дбайливий підбір для якісного результату.