• вул. Лятошинського 2б
  • +38 093 171 54 21
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Володимира Брожка 21а
  • +38 063 850 95 09
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
  • +38 050 333 77 66
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Експлуатація Land Rover: головні проблеми, недоліки, болячки

Компанія Land Rover більше 70 років створює надійні та прохідні позашляховики. Range Rover, Defender, Discovery, Freelander, Range Rover Evoque, Sport та Velar – з кожним новим поколінням вони стають все кращими. Безпечніше, комфортніше, просторіше. Отримують нові технології та додаткові переваги. Позбавляються недоліків.

Однак навіть у Land Rover є свої проблеми, болячки та слабкі сторони. У цій статті експерти Royal World Service, які спеціалізуються на ремонті та сервісному обслуговуванні автомобілів Land Rover, висвітлюють основні проблеми їх позашляховиків та пропонують рішення.

Land Rover у сервісі - Royal World Service

Проблема: Провертання шатунних вкладишів у колінвалі 3.0-літрових дизельних моторів Land Rover

Рішення: Необхідно своєчасно міняти масло у двигуні й, зрозуміло, використовувати тільки якісну рідину, рекомендовану заводом-виробником Land Rover. Ми рекомендуємо приїжджати в автосервіс на заміну амла у двигуні кожні 8-10 тисяч кілометрів пробігу.

Проблема: Стукає ланцюг ГРМ у 5.0-літрових бензинових двигунах Land Rover

Рішення: Ланцюг ГРМ підлягає періодичній заміні, регламент - 120 тисяч км пробігу. Попередити знос ланцюга неможливо — лише міняти. Якщо ж цього не робити - ланцюг може "проскочити" під час їзди, клапани двигуна зустрінуться і відбудеться серйозне механічне пошкодження двигуна - тут заміна мотора або капітальний ремонт. Не експлуатуйте Land Rover за наявності стукоту ланцюга ГРМ – після 100-110 тисяч км пробігу приїжджайте на сервіс.

Проблема: Знос "маси" на нових алюмінієвих кузовах Land Rover

Рішення: У позашляховиків Land Rover зустрічається відгнивання маси кузова, особливо у передній частині автомобіля. Необхідно відстежувати стан маси та при виявленні зносу проводити заміну. Старі дроти спилюються та встановлюються нові. Як зрозуміти, що є проблема з масою Land Rover? Якщо є зношування з лівого боку — тухне або мерехтить ліва фара, блимає ABS або курсова стійкість на панелі приладів, з правого боку — туго повертається кермо, з'являються проблеми з гідропідсилювачем (це відчувається на високій швидкості).

Проблема: Шумить активний стабілізатор поперечної стійкості на Land Rover

Рішення: Якщо від стабілізатора з'являється сторонній шум (стукіт) — необхідна заміна. Дається взнаки погана якість доріг в Україні. Попередити або ігноруватися шум не можна – приїжджайте на сервіс у Royal World Service.

Проблема: Протікання масла з коробки передач (МКПП та АКПП)

Рішення: Необхідно перевірити сальник коробки передач: вони швидко зношуються, зсихаються і пропускають рідину - проблема всіх позашляховиків Land Rover. Сальник - витратний компонент і економити на його заміні не слід. Відстежувати стан сальника необхідно під час заміни масла - Royal World Service про це ретельно піклуються під час ТО.

Land Rover на підйомнику - Royal World Service

Проблема: Попадання масла в двигун через клапан вентиляції картерних газів на Land Rover

Рішення: Необхідна заміна мембрани у клапані вентиляції картерних газів, що знаходиться на правій клапанній кришці. Мембрана з часом зношується, пробивається - йде підсмоктування повітря і масло висмоктує в двигун. Як виявити: під час заглушки двигуна з'являється характерний свист під мотором, ніби втягується повітря, або спостерігається перевитрата масла - потрібно відстежувати його рівень кожні 3-5 тисяч кілометрів. Проблема зустрічається на 3.0-літрових та 5.0-літрових бензинових моторах Land Rover.

Проблема: Прорив бензину в масло в 3.0-літрових та 5.0-літрових двигунах Land Rover

Рішення: Потрібно міняти два паливних насоси. Якщо паливо потрапляє в масло, рівень рідини підвищується, вона розріджується - у результаті двигун виходить з ладу. Розпізнати прорив бензину в масло на Land Rover досить просто, якщо ви приїжджаєте на ТО у хороший автосервіс. У Royal World Service ми перевіряємо якість старого масла під час заміни: зливаємо його в окрему ємність — якщо є сильний запах бензину, значить стався прорив палива в масло. Потрібно міняти паливні насоси. Розпізнати проблему власник може частково і самостійно - при пориві бензину спостерігаються відхилення в роботі двигуна, незвичайний запах і навіть чорний вихлоп в окремих ситуаціях. Щоб не доводити до серйозних проблем, приїжджайте на сервіс Royal World Service — ми всі професійно перевіримо та проконсультуємо з усіх питань.

Проблема: Виходять з ладу компресори/амортизатори пневмопідвіски Land Rover

Рішення: Кожні 150-180 тисяч км необхідно міняти компресори, амортизатори та пневмобалони на пневмопідвісці. Особливо часто зустрічається вихід компресорів з ладу на Land Rover до 2010 року випуску. Головною причиною зношування є погана якість дорожнього покриття.

Проблема: Зношування колісних гайок на Land Rover

Рішення: Необхідно змінювати колісні гайки, якщо спостерігаєте їхнє "здуття". Ковпачок гайки на позашляховиках Land Rover — хромований, тоді як сама гайка — металева. Згодом гайка під ковпачком здувається - потрібно міняти в автосервісі.

Автосервіс - Royal World Service

Позашляховик Land Rover віком 5,10 та 15 років: на що звернути увагу?

Чим більше пробіг, тим уважніше слід відстежувати стан автомобіля Land Rover. Після закінчення гарантійного терміну, коли офіційний сервісний центр припиняє проведення ТО за гарантією, власнику Land Rover потрібно вибрати нову станцію техобслуговування, яка опікуватиметься його автомобілем. Контролювати якість, терміни, регламент. Компанія Royal World Service готова взяти на себе цю роль: ми спеціалізуємося на ремонті та ТО Land Rover, витримуємо у всьому високі стандарти та маємо бездоганну репутацію.

5 років експлуатації Land Rover: на що звернути увагу?

Відповідально ставитися до регламенту та термінів ТО, виконувати всі вимоги заводу-виробника та користуватися послугами виключно професійних сервісних центрів. Усі витратні матеріали та компоненти з обмеженим терміном служби повинні замінюватися кваліфікованими фахівцями та з дотриманням рекомендацій Land Rover – це гарантія того, що ваш позашляховик служитиме довго.

10 років експлуатації Land Rover: на що звернути увагу?

На систему пневмопідвіски – стан амортизаторів та компресора, а також коробку передач та роздавальну коробка. Це найголовніше.

15 років експлуатації Land Rover: на що звернути увагу?

Якщо автомобіль оснащений дизельним двигуном, необхідно стежити за термінами заміни ременя ГРМ та ременя паливного насосу. Якщо вони луснуть, знадобиться капітальний ремонт двигуна. Другий момент: потрібно стежити за станом коробки передач — чи є поштовхи, наскільки плавно відбувається перемикання передач.

У центрах сервісного обслуговування Royal World Service, коли ми приймаємо на обслуговування автомобілі віком понад 10-12 років, пропонуємо комплексну діагностику автомобіля. Використовуючи комп'ютер та діагностичне обладнання, перевіряємо стан усіх компонентів, виявляємо всі несправності, перебіги, дефекти. Після проведених робіт уважно відстежуємо стан автомобіля у межах ТО.

Land Rover перевірка помилок - Royal World Service