• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Mercedes-Benz 4MATIC - несправності системи повного приводу

Мережа центрів сервісного обслуговування Royal World Service спеціалізується на ремонті автомобілів Mercedes-Benz. Наші майстри надають послуги по усуненню поломок двигуна, АКПП, ходової частини і системи повного приводу 4MATIC.

Повний привід 4MATIC в автомобілях Mercedes-Benz

Історія еволюції системи повного приводу 4MATIC від Mercedes-Benz на сьогоднішній день налічує п'ять поколінь інновацій та унікальних розробок, метою яких було забезпечення контролю над автомобілем в різних дорожніх умовах.

Основними елементами системи 4MATIC є автоматична коробка передач, роздавальна коробка з планетарним редуктором (виконує функцію міжосьового диференціала), карданна передача, передній і задній вільні диференціали. В роботі повного приводу 4MATIC бере участь система курсової стійкості ESP, антиблокувальна система гальм, система допомоги при спуску і антипробуксовочна система.

Таким чином, система повного приводу 4MATIC в автомобілях Mercedes-Benz призначена для додавання транспортному засобу стійкості на дорозі і керованості навіть в найбільш екстремальних ситуаціях. Система гарантує вам впевненість на початку руху, під час проходження поворотів, при їзді по снігу, льоду або мокрому дорожньому покриттю, а також в разі виконання буксирування причепа. Розрізняють два типи повного приводу - постійний і адаптивний.

Mercedes-Benz 4MATIC ремонт

Постійний повний привід 4MATIC

Постійний повний привід 4MATIC, який пропонує Mercedes-Benz, забезпечує комфортну і безпечну їзду на ділянках шляху різної якості. Роздавальна коробка, яка є центральним елементом системи 4MATIC, здійснює безступінчастий розподіл крутного моменту на обидві осі транспортного засобу і об'єднує здвоєний планетарний редуктор, циліндричні шестерні та приводні вали.

У парі з електронною системою регулювання динамічних характеристик, що складається з системи стабілізації ESP і системи управління тяговим зусиллям 4ETS, 4MATIC забезпечує оптимальну продуктивність на будь-якому дорожньому покритті. Продумана взаємодія цих систем дозволяє ефективно розподіляти крутний момент між усіма колесами, підвищуючи зчеплення навіть якщо рельєф дороги постійно змінюється.

Також важливо згадати, що в роздавальній коробці автомобілів Mercedes-Benz з системою постійного повного приводу 4MATIC розташований міжосьовий диференціал. Спеціальний механізм розподіляє потужність між осями, дозволяючи їм обертатися з різною швидкістю. У разі, коли одне з коліс сповільнюється, оберти іншого ростуть, але крутний момент на ньому зменшується пропорційно.

Саме для таких ситуацій була розроблена функція блокування диференціала, яка підтримує обороти всіх коліс на одному рівні, а крутний момент регулюється в залежності від зчеплення з дорогою.

Редуктор 4MATIC

Ознаки несправності постійного повного приводу 4MATIC

Разом з перевагами, які постійний повний привід 4MATIC пропонує власникам автомобілів Mercedes-Benz, система також має ряд недоліків. Серед них - висока маса і збільшення витрати палива. Крім того, до недоліків відносять і складну конструкцію системи, яка вимагає спеціального обслуговування і своєчасного ремонту.

Причиною поломки постійного повного приводу 4MATIC може бути:

 • несвоєчасна заміна масла;
 • заводський брак;
 • неоригінальні запасні частини;
 • порушення експлуатаційних вимог заводу-виробника;
 • природний знос.

У разі поломки піввісі, редуктора або інших елементів системи 4MATIC, вам слід відразу ж звернутися в кваліфікований центр сервісного обслуговування, де фахівці зможуть точно виявити причину неполадок і надати якісні ремонтні послуги. Зрозуміти, що в вашому Mercedes-Benz несправний постійний повний привід дуже легко - автомобіль не їде.

У такій ситуації необхідна виключно професійна допомога. Майстри центрів сервісного обслуговування Royal World Service зможуть оперативно діагностувати проблему і усунути її. Ремонт системи 4MATIC в середньому займає від одного до двох днів.

Mercedes-Benz налаштування 4MATIC

Адаптивний повний привід 4MATIC

Сучасні системи повного приводу 4MATIC Mercedes-Benz використовують розподіл на передню вісь в якості основного, до тих пір, поки система вважає це за можливе без зниження стійкості та ефективності управління.

Продуманий і чіткий алгоритм взаємодії електронних і механічних складових, дозволяють адаптивному повному приводу миттєво приводитися в дію при необхідності і так само швидко відключатися. На основі аналізу сигналів, які передають системі численні датчики, "розумна" система точно визначає, коли необхідно підключити повний привід. Весь інший час, коли транспортний засіб рухається по дорожньому покриттю хорошої якості, активним залишається тільки передній привід.

Таким чином вдається досягти зниження витрати палива, навантаження на компоненти трансмісії і збільшити тривалість їх терміну експлуатації. Крім того, вам завжди гарантована висока стійкість і безпека управління в будь-яких умовах, чи то сухе покриття, обледеніла або засипана снігом дорога.

Перехід від переднього приводу до повного і в зворотному порядку відбувається плавно, завдяки інтелектуальному управлінню, яке інтегровано в головну архітектуру автомобіля. Так, ваш Mercedes-Benz може управлятися безступінчасто - від повного приводу, орієнтованого на тягу, до виключно переднього приводу.

несправність повного приводу Mercedes-Benz 4MATIC

Ознаки несправності адаптивного повного приводу 4MATIC

Наступні ознаки допоможуть вам вчасно звернути увагу на неполадки в системі адаптивного повного приводу 4MATIC:

 • відключення системи розподілу;
 • сторонні звуки, хрускіт;
 • протікання оливи;
 • заклинювання колеса;
 • сильний запах бензину.

Причиною несправності адаптивного повного приводу 4MATIC може стати несвоєчасна заміна оливи, порушення вимог виробника по експлуатації автомобіля, неоригінальні запчастини, заводський брак і природний знос.

При виявленні однієї або декількох несправностей ми категорично не рекомендуємо експлуатувати транспортний засіб, необхідно відразу ж звернутися в центр сервісного обслуговування. Фахівці мережі Royal World Service зможуть точно визначити поломку та оперативно усунути її. Ремонт системи повного приводу 4MATIC в середньому займає від одного до двох днів.