• вул. Лятошинського 2б
  • +38 093 171 54 21
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Володимира Брожка 21а
  • +38 063 850 95 09
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
  • +38 050 333 77 66
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00

На що звернути увагу після наїзда на яму власникам Land Rover, Range Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar

В процесі паркування або з метою ухилення від можливого ДТП автомобіль може випадково заїхати на бордюр. Таке часто буває в щільному міському потоці і в більшості випадків такий заїзд не має наслідків. Колеса вашого автомобіля сконструйовані так, щоб ефективно поглинати удари. Однак не всі удари однакові.

Ще частіше зустрічається наїзд на яму. Дороги в Україні досить погані і яму можна "зустріти" навіть на найкрасивішій центральній вулиці, не кажучи вже про околиці або міжміські маршрути. Удар об яму або бордюр іноді призводить до вибивання колеса і зміщення рульового колеса. У разі зіткнення з великою перешкодою, при значній спрямованій силі удару, можливо безповоротне руйнування колеса і пошкодження компонентів підвіски.

Збиток від таких ударів не завжди очевидний. Компоненти підвіски спроектовані так, щоб регулярно витримувати удари і виконувати свою роботу, коли справа стосується нерівностей або вибоїн. Однак ці деталі можуть погнутися або потріскатися при сильних і незвичайних ударах, що призведе до нерівномірного зносу шин, непевного управління або більш серйозних збоїв підвіски в майбутньому. Найкраще, що ви можете зробити для себе після серйозного удару, - це залізти під машину і все перевірити. Або приїхати в автосервіс Royal Worlds Service, щоб ми зробили це за вас. У нас чудово обладнаний комплекс з діагностики та ремонту, фахівці з великим практичним досвідом і розумні ціни. Працюємо з усіма моделями Land Rover, Range Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar.

Отже, ви наїхали на яму або бордюр колесом автомобіля і зупинилися. Вийшли, побіжно оглянули місце удару і ніяких пошкоджень не побачили. Навіть комп'ютер та сигналізатори проблем не показують - може хіба що з'явилися незначні відколи на пластикових накладках дисків. Однак залишилося тривожне відчуття: "А може я чогось не бачу?".

На цій сторінці ми хочемо розповісти, на що потрібно звернути увагу в першу чергу, якщо ви заїхали колесом на бордюр або яму, і отримали сильний удар в результаті зіткнення.

На що звернути увагу після наїзда на яму - Royal World Service

Перевірити колеса на предмет пошкоджень

Колесо та шина - єдині частини автомобіля, безпосередньо пов'язані з землею, тому незалежно від того, бордюр це або вибоїна - дія йде в першу чергу на колесо та шину. Більшість сучасних коліс зроблені з литого алюмінію, що робить їх дешевими у виробництві, досить міцними і помірно легкими. На жаль, різкі удари можуть привести до поломки колеса. Це відбувається через особливості процесу лиття. Ці тріщини зазвичай з'являються в барабані колеса, тому вам слід підняти автомобіль і зняти колесо, щоб належним чином перевірити наявність пошкоджень. Однак тріснуте колесо зазвичай починає випускати повітря, тому спущена шина є хорошим показником цього.

Однак спущена шина не завжди означає тріснуте колесо, оскільки різкий удар може зламати боковину шини. Пошкоджена боковина, звана «проривом», є підставою для негайної заміни шини. Це не можна виправити або відкласти на потім, навіть якщо це повільне витікання повітря. Уважно огляньте шину, включаючи протектор. Перевірте протектор на глибину і замініть його, якщо він досить зношений. У мережі автосервісів Royal World Service ви зможете отримати професійні послуги з заміну шин, дисків або коліс в зборі - ми пропонуємо всебічну підтримку клієнту.

Перевірити колеса на предмет пошкоджень - Royal World Service

Перевірити підвіску на предмет пошкоджень

Підвіска - це найголовніше. Найдорожчий елемент ходової частини, який ви можете пошкодити при наїзді колесом на яму, при ударах об бордюр, а також просто, протягом тривалої експлуатації автомобіля на розбитих українських дорогах. Якщо стався удар по колесах і довколишніх елементів, потрібно перевірити компоненти підвіски.

Особливі деталі, що вимагають огляду, - це важелі управління і стійки. Важелі управління з'єднують колесо з точкою повороту в середині автомобіля, щоб допомогти контролювати рух колеса. Ці важелі зазвичай виготовляються з литого алюмінію або штампованої сталі. Незалежно від складу, елементи спроектовані таким чином, щоб запобігти повній відмові. Порівняйте відповідні компоненти підвіски з тими, які знаходяться на іншій стороні автомобіля. Шукайте будь-які вигини або компоненти, які виглядають не зовсім рівними.

Потім перевірте стійку на наявність пошкоджень. Стійка - це компонент, який контролює рух колеса вгору і вниз щодо шасі. Спочатку огляньте стійку, де вона кріпиться до маточини колеса. Шукайте будь-які вигини або тріщини на самій стійці. Потім огляньте решту стійки. Зверніть увагу на будь-які ознаки витоку рідини навколо стійки. Удар міг пошкодити внутрішню частину стійки, що призвело до витоку рідини, яку вона використовує для гасіння нерівностей дороги.

Перевірити підвіску на предмет пошкоджень - Royal World Service

Перевірте поворотний кулак на предмет пошкоджень

Колесо, стійка та важелі управління з'єднуються з поворотним кулаком: якщо він пошкоджений, є ймовірність, що пошкодження загрожують і іншим компонентам найближчим часом. Як правило, ви не побачите ушкоджень поворотного кулака, оскільки вони зазвичай зроблені з товстої сталі. Однак деякі компанії пожертвували загальною міцністю заради меншої ваги та реакції підвіски, використовуючи литий алюміній. Перевірте, де стійка кріпиться через або поверх поворотного кулака. Будь-який легкий вигин або тріщина означає, що поворотний кулак вимагає негайної заміни. В автосервісах Royal World Service ви можете всю отримати всю необхідну допомогу.

Перевірте поворотний кулак на предмет пошкоджень - Royal World Service

Перевірити підрамник на наявність пошкоджень

Наступним у списку йде підрамник. У кожного автомобіля є два підрамника - один спереду і один ззаду. Він діє як центральна точка повороту важелів управління і опора для рульової рейки. Важелі управління проходять через підрамник і передають через нього свої сили. Огляньте точки кріплення поперечного важеля на предмет вигинів або розривів підрамника. Якщо він погнутий, технік, який переналаштує вашу підвіску, не зможе повернути її в початкове положення / стан.

Перевірити рульове управління на наявність пошкоджень

Нарешті, перевірте компоненти рульового управління на предмет пошкоджень. Почніть з кінців рульової тяги, які з'єднують рульову рейку з поворотним кулаком. Потім рухайтеся уздовж поперечної рульової тяги, поки не дійдете до рульової рейки. Тяги - найтонша і найслабша частина системи рульового управління, тому, якщо про яке-небудь пошкодження стане відомо, швидше за все, воно буде там.

Зверніть увагу на невеликий вигин рульової тяги, через який рульове колесо зміщується по центру. Нарешті, перевірте, чи немає яких-небудь ознак витоку рідини. Рідина для гідропідсилювача керма більшості виробників має червоний колір, тому зверніть увагу на будь-яку рідину цього кольору.

Наостанок: короткі рекомендації від експертів Royal World Service по автомобілях Land Rover, Range Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar

Наїзд на яму може принести шкоду автомобілю і потрібно володіти величезним досвідом і знаннями, щоб своєчасно помітити наявність пошкоджень. Для їх виявлення в окремих випадках потрібен ряд професійних перевірок, які сам власник здійснити фактично не в силах. Якщо вам потрібен надійний автосервіс преміум-класу, де ви без побоювань можете залишити свій автомобіль і розраховувати на уважний підхід, ласкаво просимо в Royal World Service.

короткі рекомендації від експертів Royal World Service - Royal World Service

Ми працюємо з брендами Land Rover, Range Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar. Не затягуйте з ТО, діагностикою або ремонтом, якщо у вас є підозри на наявність пошкоджень. Будь-то підвіска або колеса автомобіля - після ударів або наїздів весь автомобіль потребує огляду. У наших автосервісах є значний комплекс обладнання, досвідчені фахівці та високі стандарти роботи, щоб мати підстави рекомендувати вам саме Royal World Service.