• вул. Лятошинського 2б
  • +38 093 171 54 21
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Володимира Брожка 21а
  • +38 063 850 95 09
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
  • +38 050 333 77 66
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Особливості інтер'єру Porsche Cayenne 955 і 957

Porsche Cayenne першого покоління охоплює як моделі 955, продані з 2003 по 2006 рік, так і моделі 957, продані з 2008 по 2010 роки. Хоча між ними є деякі відмінності, основні компоненти у всьому модельному ряді дуже схожі. Наприклад, Cayenne Base має майже всі ті самі стандартні функції й опції, що й більш дорогі моделі Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Turbo S і Cayenne GTS. Кожен покупець може вибрати один із декількох різних індивідуальних пакетів для будь-якої моделі Cayenne. Унаслідок цього між різними матеріалами інтер'єру, функціями, кольорами й оздобленнями будуть великі відмінності, залежно від того, скільки додаткових опцій інтер'єру вибрав покупець Porsche Cayenne.

Стандартні елементи інтер'єру Porsche Cayenne 955 і 957

Навіть найбільш мінімалістичний Porsche Cayenne має безліч функцій комфорту і безпеки. Незалежно від моделі, інтер'єр Cayenne завжди є розкішним, добре обладнаним і безпечним.

Усі моделі Porsche Cayenne 955/957 першого покоління оснащені передніми подушками безпеки водія і пасажира, передніми бічними подушками безпеки, боковими шторками і подушками безпеки ззаду, а також триточковими плечовими ременями безпеки для всіх пасажирів. Подушка безпеки переднього пасажира також автоматично відключається для маленьких пасажирів.

Porsche Cayenne передній ряд

Porsche Cayenne оснащені шкіряними регульованими передніми сидіннями у 12 напрямках, задніми сидіннями, що складаються в пропорції 60/40, і шкіряним 3-спицевим рульовим колесом із багатофункціональними кнопками для управління аудіосистемою та інформаційним дисплеєм на комбінації приладів. Такі деталі, як дверні замки з електроприводом, дзеркала і вікна, слід було очікувати, але бардачок із кондиціонером – особливо приємний і дещо унікальний штрих. Серед інших стандартних функцій є вбудований механізм відкривання гаражних воріт Homelink, система сигналізації з ультразвуковим датчиком салону й датчиком нахилу, а також стандартна система доступу без ключа і система доступу без ключа (KESSY) з кодованим електронним іммобілайзером.

Хоча деякі з цих функцій є стандартними на багатьох німецьких автомобілях початкового рівня в наші дні, на початку 2000-х вони були передовими, тому наявність таких опцій у стандартній комплектації зробило Cayenne дуже добре оснащеним позашляховиком.

Porsche Cayenne задній ряд

Porsche Cayenne 955 і 957 – комплектація

Хоча більшість функцій, пропонованих базовою і топовою моделями Cayenne, однакові, є деякі відмінності. Ймовірно, найбільш важливим для покупців є те, що базова модель Cayenne не оснащуються автоматичним клімат-контролем, у той час як S, Turbo, Turbo S і GTS мають його в стандартній комплектації. Аналогічним чином, 955 Cayenne S, Turbo і Turbo S оснащені модернізованою звуковою системою Bose із 14 динаміками, а базова модель обходиться більш простою системою з 12 динаміками і без сабвуфера. Однак, покупці базової моделі можуть додати обидві ці функції за допомогою верхнього рівня пакета Preferred. Через цю здатність змішувати і поєднувати так багато різних варіантів важко з упевненістю сказати, чи буде якийсь конкретний Cayenne мати свою особливість.

Porsche Cayenne рульове колесо

Багато варіантів інтер'єру Porsche Cayenne дуже естетичні: від різних видів деревини світлого або темного, матового чи глянцевого відтінку до спортивного алюмінію, вуглецевого волокна, шкіри, забарвлених у чорний колір, або елементів оздоблення, що пасують до кузова. Пакети, які додали найбільш вражаючі функції, – Preferred і Light Comfort, при цьому обидва мають різні рівні. Як правило, автомобілі з пакетом Preferred мають люк, підігрів передніх сидінь, автоматичний клімат-контроль, зчіпний пристрій для причепу, 6-дисковий CD-чейнджер, біксенонові фари Porsche і рейлінги на даху.

Porsche Cayenne кнопки керування

Пакет Light Comfort додає автоматичне включення фар, внутрішнє освітлення з регулюванням яскравості, бічні дзеркала заднього виду з автоматичним затемненням, а також програмовану функцію повернення додому. Функція Coming Home зберігає зовнішнє освітлення включеним протягом певного часу після вимикання запалювання для кращої видимості і безпеки.

Porsche Cayenne 957 представив опціональний оновлений блок управління комунікаціями Porsche (PCM), також відомий як радіо і стерео, та інформаційно-розважальну систему. Блок 957 PCM пропонує управління за допомогою сенсорного екрану, додаткові входи і можливість підключення по Bluetooth, що робить його набагато більш сучасним, ніж попередня система 955 PCM. Проте велика частина передових для того часу технологій, особливо з точки зору навігації, може бути трохи застарілою в порівнянні з сучасною системою.

Porsche Cayenne дисплей

Porsche Cayenne першого покоління 955 і 957 – проблеми інтер'єру

Хоча Porsche Cayenne 955 і 957 першого покоління мають досить міцний інтер'єр, існує кілька загальних проблем, про які слід знати.

Люк

Конструкція люка іноді може протікати і деренчати. Це проблема, яка варіюється від просто дратівливої до потенційно значної, в основному залежно від рівня проникнення води в кабіну. Забиті стоки люка в даху особливо поширені на тих автомобілях Cayenne, які перебувають під деревами або стоять протягом тривалого часу. Це може привести до реальних проблем в електричній системі через корозію основного ременя безпеки, що проходить по стороні водія під килимком.

Porsche Cayenne сидіння пасажира

Сидіння

Є й деякі проблеми з сидіннями Cayenne. Одна з основних – обшивка спинки сидіння відділяється від затискачів. Проблему можна усунути за допомогою деякої кількості епоксидної смоли або інших сильних клеїв, але це може бути складно зробити, оскільки корпус спинки сидіння постійно прикріплений до нижньої частини сидіння.

Шкіряні сидіння і внутрішні поверхні можуть тріскатися і зношуватися, але це в основному пов'язано з доглядом, а не з будь-якою конкретною проблемою з матеріалами від Porsche. Килимок навколо підстав сидінь також може постраждати залежно від того, як пасажири сідають в машину і виходять з неї, тому на автомобілях Cayenne із великим пробігом може знадобитися повторна проклейка або ремонт.

Панель приладів

Як і більшість інших німецьких автомобілів середини 2000-х, Cayenne також може страждати від затемнення дисплея комбінації приладів, пікселізації чи іншого дефекту зображення. Найкращий спосіб усунути цю проблему – відправити автомобіль в автосервіс. Нову приладову панель необхідно буде перепрограмувати у вашій системі іммобілайзера, що значно збільшує вартість. Іноді можна просто замінити плату панелі, але без правильних інструментів, знань і досвіду це робити небезпечно.

Пластмасові елементи

Ще одна поширена проблема Cayenne, яка характерна для багатьох інших німецьких автомобілів початку і середини 2000-х років, – це прогумований м'який пластик. Цей матеріал покриває більшість елементів управління і перемикачів. Він легко дряпається і пошкоджується, а деякі види очищувальних і зволожувальних засобів можуть призвести до його розчинення, розкладання і отримання дивної м'якої та липкої поверхні. Особливо це помітно в сиру і вологу погоду. З деяких частин soft-touch пластик можна видалити, а інші будуть вимагати ремонту. Зазвичай сервісні центри пропонують ремонт пластика для Porsche, але це може бути великою і неприємною проблемою залежно від стану інтер'єру вашого Cayenne.

Перемикачі

На різних перемикачах і кнопках управління пневматичною підвіскою Cayenne і системою повного приводу також із часом можуть з'являтися ознаки зносу. До них належать елементи управління дорожнім просвітом активної пневматичної підвіски, настройки амортизаторів Porsche Active Suspension Management (PASM), система повного приводу Porsche Traction Management (PTM) і, якщо вона є на 957, Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC). Через своє розташування на центральній консолі ці перемикачі переносять багато різних речей: пролита кава й інші напої, а також просто загальний фізичний знос.

Двигун Porsche Cayenne перемикачі і кнопки керування

Оздоблення

Хоча це не проблема всіх інтер'єрів Cayenne, деякі з більш екзотичних дерев'яних або вуглецевих внутрішніх панелей і елементів оздоблення з часом можуть пошкоджуватися, обсипатися, тріскатися або розшаровуватися. Як правило, це пов'язано зі впливом ультрафіолету або станом окремих предметів, адже оздоблення зроблене з натурального дерева. Хоча не варто очікувати, що це станеться з усім дерев'яним або вуглецевим оздобленням і лицьовими панелями, про цей нюанс слід знати. Очевидно, що деталі створені для надання приємних емоцій, вони естетичні, тому не вплинуть на роботу. Водночас ексклюзивні елементи оздоблення можуть бути надзвичайно дорогими для заміни, а іноді їх важко знайти.

Окрім деяких із цих конкретних проблем Porsche Cayenne, основні деталі, яким може знадобитися ремонт або заміна, багато в чому ідентичні будь-якому автомобілю з великим пробігом (або якому 10-15 років). Кожен Cayenne із трохи затертим інтер'єром можна легко повернути до життя, якщо цим займуться професіонали.

Двигун Porsche Cayenne оздоблення салону