• вул. Лятошинського 2б
  • +38 093 171 54 21
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Володимира Брожка 21а
  • +38 063 850 95 09
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
  • +38 050 333 77 66
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Проблеми та несправності печі Range Rover, Land Rover

У будь-якому автомобілі, якщо це не електрокар, джерелом тепла є двигун. У робочому стані його температура сягає 80-90 градусів. Надлишок тепла відводиться через радіатор, однак із настанням зими частина цього тепла використовується для обігріву салону. Процес зазвичай виглядає наступним чином: надходження повітря - зовнішнього або, якщо активований режим рециркуляції, внутрішньосалонного, проходження через салонний фільтр, випарник кондиціонера (якщо такий є), і далі через радіатор печі або повз нього - все залежить від того, чого хоче водій. Спеціальні заслінки допомагають спрямовувати повітря на конкретні ділянки салону — на лобове скло, область голови або ніг.

Конструкція печі в автомобілях Land Rover (включаючи культовий Range Rover) досить проста, але часом навіть вона може вийти з ладу. Якщо це станеться в зимовий час, коли за вікном сильні морози, поломка пічки Land Rover може стати справжнім випробуванням для власника. Якщо є можливість, необхідно заздалегідь передбачити виникнення серйозних несправностей обігрівача та вжити заходів.

У цій статті ми розповімо про основні поломки печі Land Rover (Range Rover), які трапляються у клієнтів автосервісів Royal World Service, а також дамо до них експертні коментарі – як виявити та запобігти несправності печі.

Range Rover Sport ремонтом пічки - Royal World Service

Проблема: Частково або повністю пропало гаряче повітря з печі в Range Rover

Буває, що в Land Rover перестає надходити гаряче повітря з пічки з одного боку, а з іншого продовжує дмухати, або повністю зникає з обох боків. У різних модифікаціях Range Rover та різних років випуску це відбувається по-різному. Наприклад, у Range Rover Evoque та Range Rover Sport відбувається саме так: повітря перестає надходити з однієї зі сторін у салоні.

Рішення: Потрібно поміняти клапан керування автономного обігрівача Webasto

Позашляховики Land Rover комплектуються додатковою системою підігріву Webasto. У неї є спеціальний клапан управління, і якщо він виходить з ладу, пічка перестає дмухати гарячим повітрям. Це поширена проблема, до нас на автосервіс Royal World Service у Києві та Одесі часто приїжджають із цим. Система Webasto розміщується під капотом, достатньо поміняти клапан керування і пічка в Range Rover буде знову ефективно працювати будь-якої пори року.

Також у радіатора пічки на Range Rover така проблема, що поки двигун не прогріється до потрібної температури, в салоні не стає тепло. Це призводить до закупорки каналів частинками бруду, через що відбувається скорочення пропускної спроможності радіатора та тепловіддачі. Печка має дві зони обігріву – для водія та пасажира. Тепло, яке виділяє радіатор, поділяють два спеціальні канали та направляють у салон. Якщо радіатор забруднений, ви побачите зниження обсягів тепла під час роботи печі. Салон прогріватиметься значно гірше. Конструкція радіатора така, що проміжки між клинами є вузькими, через що на них швидко накопичується пил і бруд, які зменшують пропускність повітря.

Не працює пічка Range Rover Sport - Royal World Service

Проблема: Не працює радіатор печі у Range Rover Sport, з'явився запах антифризу в салоні

На позашляховиках Range Rover Sport є поширена проблема - тічь з радіатора обігрівача. Починають часто запотівати вікна, підвищується витрата антифризу і в салоні з'являється характерний запах антифризу.

Рішення: Необхідно провести заміну радіатора пічки Range Rover Sport

Радіатор призначений для обігріву салону та встановлюється під передньою панеллю. Через нього проходить антифриз, який через малий контур повідомляється з двигуном автомобіля. З різних причин радіатор поступово виходить з ладу, що проявляється у погіршенні функції обігріву, запотіванні стекол у машині та проблемах з антифризом. Необхідно замінити радіатор печі на Range Rover Sport і всі ці проблеми зникнуть.

Range Rover заміна пічки - Royal World Service

Проблема: Поломка клапанів пічки на Range Rover 2007-2012 років випуску

На позашляховиках Range Rover пічка має окремі клапани, розташовані під капотом з лівого боку по ходу руху двигуна. Вони також іноді є причиною поломки печі.

Рішення: Клапани печі в Range Rover необхідно перевірити в рамках діагностики, якщо у власника виникли проблеми з обігрівом салону. У процесі діагностики з використанням комп'ютера необхідно перевірити всі клапани: спочатку клапани самої печі, потім клапани системи Webasto. Знаючи, як працює вся система загалом, можна швидко виявити проблемний клапан.

Проблема: не працює пічка у Range Rover після теплого сезону

Влітку власники Land Rover пічкою не користуються, вона довгий час перебуває у вимкненому стані. У цей період можливе заклинювання клапанів та їх окиснення. На початку зими при спробі включити пічку ви виявите, що вона не прогріває салон.

Поломка клапанів пічки на Range Rover - Royal World Service

Рішення: Для попередження проблем із пічкою восени або на початку зими фахівці Royal World Service рекомендують періодично перевіряти обігрівач на працездатність навіть у теплий сезон. Дивитись, як вона працює, проганяти робочий цикл системи, щоб клапани відкрилися-зачинилися. У цьому випадку ваша пічка в Range Rover гарантовано залишатиметься в робочому стані та буде готова до настання холодів.

Проблема: вийшов з ладу моторчик (вентилятор) пічки на Range Rover (Рендж Ровер)

Внаслідок порушення контакту в монтажному блоці, поломки реле запалення або запобіжника, несправності додаткового резистора двигуна печі або самого перемикача пічки вентилятор може вийти з ладу. Виявити це можна за зниженням обігріву та появою сторонніх шумів. Необов'язково моторчик безнадійно зламався - буває, що через деформацію виходять з ладу лопаті вентилятора, вони торкаються корпусу печі і видають неприємний шум. Також можливе зношування підшипників осі мотора, що веде до появи шумів.

Рішення: Найчастіше вентилятор (моторчик) на Range Rover ламається внаслідок зносу з природних причин. Ще це буває через занадто велике навантаження, коли піч багато годин працювала на гранично високій температурі.

Відремонтувати моторчик неможливо – треба міняти. Якщо сторонній шум або вентилятор просто не вмикається, необхідна заміна.

Особливість заміни вентилятора пічки на Range Rover полягає у складності процедури. Потрібно повністю демонтувати передню панель та центральну консоль, потрібно зняти кермо та панель приладів, відкріпити всілякі пластмасові елементи. Зробити це можна лише у спеціалізованому автосервісі. де фахівці неодноразово мали досвід саме у такому ремонті.

Пічка Land Rover ремонт - Royal World Service

Питання: Чи може погано працювати пічка в Range Rover через нестачу фреону?

Відповідь: Ні, це неможливо. Якщо в кондиціонері нестача фреону, у холодну погоду можуть запітніти вікна. Зрозуміло, взимку ніхто не використовує кондиціонер, але якщо ви включаєте клімат-контроль в режим Auto, система автоматично може включати кондиціонер, щоб не запотівали вікна. Якщо це все-таки відбувається, то вам потрібно заповнити фреон. Деколи це доводиться робити навіть у зимовий період.

Ремонт пічки Land Rover Range Rover у Києві та Одесі — Royal World Service

У наших автосервісах власники будь-яких автомобілів Land Rover можуть провести роботи з ремонту, заміни та обслуговування пічки/опалювача. Ми маємо нове сучасне обладнання на всіх трьох станціях, включаючи професійний автосканер PIWIS 3, який офіційно рекомендований Land Rover. У нас є досвідчені майстри, які багато років займаються лише ремонтом Range Rover та мають десятки успішних випадків ремонту пічки на Range Rover за плечима.

Якщо тече радіатор, пересталр надходити гаряче повітря або обігрів салон послабшав, приїжджайте в Royal World Service. Довіряйте професіоналам, усвідомлено підходьте до справи та цінуйте свій час. Використовуємо оригінальні запчастини та надаємо гарантію на виконані роботи.