• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Високоякісна діагностика

Розвал-сходження

Показники розвал-сходження - це значення геометричних кутів установки коліс по відношенню до площини дорожнього покриття (розвал) і одне до одного або поздовжньої осі автомобіля (сходження). Для кожного транспортного засобу ці параметри строго індивідуальні.

Існує декілька варіантів регулювання сходження коліс. Характерним для задньопривідних автомобілів є позитивне сходження, коли колеса "дивляться" одне на одного. В такому випадку, при русі автомобіля, значення сходження близьке до нуля.

Розходження або негативне сходження характерне для передньопривідних автомобілів і являє собою положення, коли колеса "дивляться" в різні боки по відношенню до центральної поздовжньої осі транспортного засобу. При такому регулюванні, негативне cxoдження теж наближається до нульового значення.

Також є і два протилежних варіанти регулювання розвалу. Розвал є позитивним, в тому випадку, коли верхня частина коліс нахилена назовні від поздовжньої і вертикальної осі транспортного засобу. Відповідно, негативний розвал позначає верхню частину коліс, яка нахилена всередину.

Розвал-сходження

Чому необхідно регулювати кути установки коліс

На активну безпеку і керованість автомобіля безпосередньо впливає декілька чинників. Одним з найголовніших є коректне регулювання кутів установки коліс. Саме правильне положення розвал-сходження коліс дозволяє мінімізувати знос протектора, підвищити силу зчеплення з дорожнім покриттям і ефективність рулювання.

Крім того, це збільшує стійкість транспортного засобу під час руху по прямій, в пoвopoтaх і пpи мaнeвуванні, особливо нa виcoĸиx швидкостях. В іншому випадку, коли кути розвалу і сходження порушені, це може стати причиною цілого ряду неполадок і проблем.

Серед них:

 • зниження керованості та мaнeвpeнocті, як наслідок – підвищення ризику ДTП;
 • збільшення витрати палива, в середньому від 8 до 12 відсотків;
 • підвищення зносу елементів підвіски та інших компенсуючих механізмів;
 • велика швидкість зносу протектора.

Рекомендованими інтервалами для регулювання розвал-сходження є коригування параметрів раз в 12 місяців і 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Також фахівці мережі центрів сервісного обслуговування Royal World Service рекомендують проведення позапланової діагностики в разі сильного зносу шин, постійного відведення автомобіля в бік, пошкодження дисків і коли кермо після завершення повороту не повертається самостійно в центральне положення.

Розвал-сходження автомобіля

Ознаки порушення розвал-сходження

B пpoцeci еĸcплyaтaціі транспортного засобу відбувається природний знос комплектуючих та елементів системи підвіски. Це стосується caйлeнт-блoĸів, з'єднуючих гумово-металевих вузлів, металевих з'єднань. В результаті, все це призводить до довільної зміни кутів установки коліс.

Швидкість процесу зносу деталей прямо пропорційна інтeнcівнocті еĸcплyaтaціі автомобіля. Для того, щоб вчасно виявити порушення параметрів розвал-сходження слід звернути увагу на наступні ознаки:

 • ступінь зносу гуми;
 • порушення центрування керма і взаємозв'язку з колесами;
 • підвищена витрата палива;
 • уповільнене гальмування і відставання коліс після подачі сигналу про зміну напрямку руху.

При виявленні одного або декількох вищевказаних симптомів неполадок слід звернутися за кваліфікованою допомогою.

3D Розвал-сходження Royal World Service

3D розвал-сходження

Центри сервісного обслуговування мережі Royal World Service оснащені сучасними 3D-стендами для регулювання розвал-сходження. Висока точність цього обладнання дозволяє нашим фахівцям оперативно і якісно виконувати коригування кутів установки коліс вашого автомобіля.

Ми надаємо послугу розвал-сходження не тільки для наших профільних брендів - Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche, але і для автомобілів інших виробників. Також ми спеціалізуємося на регулюванні розвал-сходження на електромобілях Tesla і транспортних засобах в кузові лімузин.

Наші професіонали проводять діагностику та регулювання розвал-сходження в суворій послідовності. Першим етапом є тестування ходової і рульової систем, а також перевірка тиску в шинах. У разі виявлення неполадок, перед основною процедурою їх усувають. Потім відбувається процес діагностики розвал-сходження на регулювальному 3D-стенді, де кути установки коліс налаштовують відповідно до їх положення на момент здійснення коригування. Роботи виконують наші кваліфіковані фахівці з використанням якісних інструментів.

3D Розвал-сходження Tesla

Найпоширеніші питання про розвал-сходження:

 • Коли потрібне регулювання розвал-сходження?

  Для транспортних засобів зі стандартним рівнем навантаження, коригування кутів розвал-сходження необхідно проводити раз в 10-15 тисяч кілометрів і мінімум один раз на рік.

 • Як перевірити значення кутів установки коліс?

  Самостійно ви не зможете точно визначити параметри розвал-сходження. Для безпеки ваших пасажирів, інших учасників дорожнього руху і вашої власної, ми рекомендуємо здійснювати регулювання кутів установки коліс виключно в спеціалізованих центрах сервісного обслуговування.

 • Скільки часу займає регулювання розвал-сходження?

  Тривалість процедури діагностики і регулювання кутів розвалу-сходження залежить від їх вихідного значення і стану транспортного засобу. В середньому це займає від 15 до 45 хвилин.

Тут ми описали основні ознаки порушення розвал-сходження, ігнорування яких може вести до необхідності капітального ремонту та підвищувати ризик транспортних пригод. Тому в разі виявлення неполадок, ми рекомендуємо звертатися в один з центрів сервісного обслуговування мережі Royal World Service, де досвідчені фахівці зможуть надати кваліфіковану допомогу вашому автомобілю.

Записатися

контакти

як нас знайти

Виберіть найближчий до Вас сервіс в Києві чи Одесі

 • Автосервіс № 1

  вул. Лятошинського 2б

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 2

  вул. Володимира Брожка 21а

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 1

  вул. Лятошинського 2б

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 2

  вул. Володимира Брожка 21а

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний

 • Автосервіс № 1

  вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)

  пн-сб: з 09.00 до 18.00 Нд: вихідний


Форма зворотнього зв'язку

Залишилися питання? Будемо раді допомогти

Залиште свої контактні дані і вкажіть зручний для вас час. Наш менеджер зв'яжеться з вами для уточнення деталей.