• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Розвал-сходження для автомобілів Land Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar: чому так важлива перевірка кутів установки коліс?

Проблеми з керованістю автомобіля, надто висока витрата палива, підвищений знос підвіски та занадто швидке стирання гуми - ось лише деякі ознаки того, що у вашого автомобіля порушені кути установки коліс або, як прийнято говорити, кути розвалу-сходження. Вони закладаються на етапі проектування транспортного засобу і забезпечують оптимальну стійкість та керованість під час руху.

Ми рекомендуємо кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу або як мінімум 1 раз на рік проводити перевірку кутів розвал-сходження. Найкраще робити це зараз, в осінній період, коли настає необхідність в заміні літньої гуми на зимову. Це зручно і захистить вас від проблем при експлуатації автомобіля та ризиків на дорозі.

Як мінімум 1 раз на рік проводити перевірку кутів розвал-сходження - Royal World Service

Чому так важливе регулювання кутів установки коліс?

Кути розвалу-сходження - це те, під яким кутом колеса автомобіля встановлені по відношенню до поверхні дорожнього покриття і один до одного або поздовжньої осі транспортного засобу. Ці значення були встановлені найкращим чином для відмінної керованості, найвищої стійкості та стабільності під час їзди по прямій і при проходженні поворотів. З правильними кутами установки коліс ви отримуєте нормальну витрату палива і природний знос гуми.

Під час створення транспортного засобу кути установки коліс були налаштовані найкращим чином, але з часом їх значення збиваються. Якщо кути розвалу і сходження порушені, це може загрожувати в найкращому випадку збільшенням витрат на обслуговування автомобіля. У гіршому - найнебезпечнішою аварією на дорозі.

Чому так важлива регулювання кутів установки коліс? - Royal World Service

Ваш автомобіль стає все менш керованим і маневреним, з запізненням реагує на ваші дії та викликає все більше невдоволення в експлуатації. Протектор шин зношується швидше, ніж раніше, палива витрачається все більше.

Це якщо говорити про те, що ви безпосередньо спостерігаєте своїми очима. Але є і приховані наслідки: елементи підвіски та різні компенсуючі механізми при неправильних кутах установки коліс більш схильні до зносу. Ви цього не бачите, але це відбувається і в подальшому призведе до додаткових витрат на ремонт і обслуговування.

Отже, своєчасне регулювання дозволить уникнути таких наслідків:

 • Погіршення керованості та маневреності (збільшується ризик ДТП)
 • Слабкий, запізнілий відгук на команди водія
 • Інтенсивний і нерівномірний знос автомобільної гуми
 • Підвищена витрата палива
 • Підвищений знос компонентів підвіски та багатьох компенсуючих механізмів

У цей список можна додати ряд вторинних проблем і неполадок, які згодом виникають ланцюжком одна за одною.

Чому так важлива регулювання кутів коліс? - Royal World Service

Чому порушуються кути установки коліс?

В процесі експлуатації автомобіля гумовотехнічні вироби просаджуються, втрачають свої первісні якості, а блоки підвіски пошкоджуються під впливом неякісного дорожнього покриття і через велику вагу автомобіля. В результаті кути розвал-сходження порушуються, йдуть від свого початкового і правильного положення.

Також правильно задані кути установки коліс губляться в тих випадках, коли ви робите ремонт підвіски, міняєте гальмівні та колісні диски, міняєте комплект сезонної гуми.

Третьою вірогідною причиною порушення кутів розвалу-сходження можуть стати зіткнення і удари під час їзди, наїзди на ями та тротуари колесом. Попадання в яму на дорозі - особливо часте явище в Україні, і ми в Royal World Service неодноразово коригували кути установки коліс саме після таких наїздів.

Чому порушуються кути установки коліс? - Royal World Service

Як зрозуміти, що кути розвал-сходження вже порушені?

Правильність кутів установки коліс автомобіля безпосередньо впливає на поведінку автомобіля на дорозі, тому не помітити їх порушення просто неможливо. За досвідом експертів Royal World Service, є безліч різних ознак порушення кутів розвалу-сходження. Негайно зверніться в автосервіс, якщо спостерігаєте будь-які з наступних явищ:

 • рульове колесо має нерівне сположення при їзді по прямій
 • машину веде вбік під час їзди
 • "заносить" на слизькій дорозі частіше, ніж раніше
 • відгук керма на маніпуляції водія відбувається з запізненням
 • після проходження повороту повернення керма у вихідне положення не відбувається
 • гальмування автомобіля відбувається занадто повільно
 • виникає підвищений шум від коліс під час їзди
 • дорожній просвіт автомобіля зменшується
 • гума зношується надто швидко і, що характерно, нерівномірно - стирається лише окрема ділянка покришок
 • паливний бак спустошується швидше, ніж раніше

Якщо ви виявили одну або декілька з цих ознак, терміново зверніться в автосервіс. Вашому автомобілю потрібнен кваліфікований огляд і налаштування з урахуванням індивідуальних особливостей транспортного засобу.

Вашому автомобілю потрібно кваліфікований огляд - Royal World Service

Особливості налаштування кутів розвал-сходження для моделей Land Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar

Як відомо, у кожної моделі того чи іншого автовиробника існує індивідуальний кут розвалу і кут сходження коліс. У мережі автосервісів Royal World Service ми професійно займаємося обслуговуванням і ремонтом автомобілів Land Rover, Porsche, Mercedes-Benz, Jaguar. Залежно від моделі та комплектації кути налаштовуються особливим чином.

Наприклад, розвал автомобіля - кут між вертикаллю і площиною обертання автомобільного колеса. Негативний розвал - коли колеса спрямовані верхньою стороною всередину - значно збільшує стійкість авто при проходженні поворотів. Позитивний розвал - коли колеса спрямовані верхньою стороною назовні - застосовується рідше, як правило, на машинах з підвіскою McPherson, якщо є підозра, що під навантаженням розвал буде нульовим або від'ємним. Також позитивний розвал коліс характерний для гоночних автомобілів, розроблених для їзди по овальним трасах.

Особливості настройки кутів розвал-сходження - Royal World Service

У машинах з двохважельною підвіскою розвал змінюється наступним чином. Якщо потрібно змінити кут всього на кілька градусів, можна встановити болти зі зміщеним центром: вони замінюють штатне кріплення колеса і під час руху впливають на кут розвалу. Якщо у вашому автомобілі встановлена ​​підвіска, кут розвалу можна змінити, встановивши тяги стабілізатора регульованої довжини. Якщо авто оснащене незалежною підвіскою, ми змінюємо кут розвалу шляхом установки важелів підвіски з шарнірами.

Таким чином можна зробити регулювання кута розвалу коліс і після цього встановити колесо в правильному положенні шляхом фіксації кріпильних болтів. На моделях Land Rover, Porsche, Mercedes-Benz або Jaguar з підвіскою McPherson зниження дорожнього просвіту за допомогою використання більш коротких пружин згодом змінює всі чотири кути установки коліс. Щоб змінити дорожній просвіт, потрібно змінювати повністю весь вузол фіксації підвіски.

Кожен автомобіль, будь-то модель Land Rover, Porsche, Mercedes-Benz або Jaguar в залежності від року випуску та комплектації має свої рекомендації з регулювання кутів установки коліс. Експерти Royal World Service знають всі нюанси, а також стандарти заводу-виготовлювача, так що якщо ви приїдете на розвал-сходження до нас, ми забезпечимо для вас індивідуальний сервіс преміум-класу. Врахуємо індивідуальні особливості вашої машини і максимально швидко налаштуємо авто на ефективну і комфортну експлуатацію.

Особливості настройки кутів розвал-сходження для автомобілів - Royal World Service

Регулювання кутів розвалу-сходження в Royal World Service: що ми пропонуємо?

Самостійно перевірити і відрегулювати значення кутів установки коліс неможливо. Потрібне спеціалізоване обладнання, багатотонний стенд і висока кваліфікація. У мережі автосервісів Royal World Service все це є: у нас шиномонтажне обладнання Hofmann, оригінальне програмне забезпечення для калібрування пневмопідвіски, сучасні 3D-стенди, оснащені технологією 3D-View і HeightRange, а також система 3D моделювання.

Ми обслуговуємо всі моделі наших профільних брендів Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche, а також надаємо послугу для автомобілів інших марок. Зокрема, працюємо з електромобілями Tesla, з лімузинами та іншими автомобілями, які вимагають індивідуального підходу.

Регулювання кутів розвалу-сходження в Royal World Service: що ми пропонуємо? - Royal World Service

В рамках регулювання кутів розвалу-сходження співробітники автосервісу Royal World Service тестують ходову і рульову системи, перевіряють тиск в шинах, діагностують кути установки коліс на спеціальному 3D-стенді та налаштовують підвіску. Для автомобілів з пневмопідвіскою калібровка обійдеться в 975 гривень, з пружинною підвіскою - в 650 гривень. Ми проводимо всі роботи з уважним ставленням до автомобіля і з урахуванням рекомендацій автовиробників.

Діагностика і регулювання кутів установки коліс займає від 15 до 45 хвилин. Час залежить від того, в якому стані знаходиться автомобіль і які значення кутів були встановлені спочатку.

Регулювання кутів розвалу-сходження: що ми пропонуємо? - Royal World Service