• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Заправка, чищення та дезінфекція кондиціонера Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche — FAQ

З настанням літа в салонах Royal World Service лунають відчайдушні телефонні дзвінки від клієнтів, які щойно вперше цього сезону включили кондиціонер у своєму автомобілі та виявили, що з вентиляційних отворів дме тільки тепле повітря. Коли ви страждаєте від нестерпної спеки на вулиці, останнє, що вам потрібно, це ще більше гарячого повітря, що дме вам в обличчя, коли ви сідаєте в машину. Якщо ваш автомобільний кондиціонер не охолоджує повітря або робить це дуже погано, прочитайте нашу статтю і вирішіть цю проблему швидко і ефективно.

Компанія Royal World Service пропонує преміальне технічне обслуговування та ремонт автомобілів Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche відповідно до найвищих стандартів європейських брендів. У нас є три сервісні центри — два у Києві та один в Одесі, де ми приймаємо авто. Якщо вам потрібна зарядка автомобільного кондиціонера та видалення іржі з автомобіля, полагодити заблоковане кермо, відремонтувати двигун автомобіля або вирішити будь-яку іншу автомобільну проблему, наші майстри допоможуть вам!

Отже, якщо ви виявите, що кондиціонер автомобіля працює слабо або взагалі не працює, проблема може бути пов'язана з низьким рівнем холодоагенту (фреону). Або вашому клімат-контролю Land Rover, Mercedes-Benz або Porsche потрібне чищення, дезінфекція. Як би там не було, проблему легко усунути. Вам потрібно лише приїхати на СТО у Royal World Service і ми за лічені хвилини з'ясуємо, у чому справа.

Як працює кондиціонер вашого автомобіля Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche?

Ми всі знаємо, якою болісною може бути літня спека в Україні. Спека сувора для систем кондиціювання повітря, і в літні місяці буде важким випробуванням вирушити в довгу поїздку і вже в дорозі зрозуміти, що клімат-контроль вашого автомобіля не працює.

Як працює автомобільний кондиціонер? Система працює за рахунок циклічного перетворення холодоагенту з газу на рідину, а потім назад. До кінця цього циклу він знаходиться в холодному газоподібному стані всередині випарника, після чого зовнішнє повітря охолоджується і прямує в салон.

Хладагент – це фреон, хімічна речовина, яка допомагає ефективно охолоджувати повітря. Без нього була б неможливою циркуляція холодного повітря всередині авто.

Робота кондиціонера в машині ґрунтується на тиску. У системах кондиціонування повітря використовується два види тиску - високий і низький. До того, як фреон стане рідиною на стороні високого тиску, він насамперед існуватиме як газ на стороні низького тиску. Салон охолоджуватиметься завдяки безперервній циркуляції фреону через сторони високого та низького тиску системи.

Поступово ці системи зношуються та починають протікати. Час є їхнім головним ворогом, як і в інших механічних системах. Коли в системі кондиціонування з'являються тічь, рівень фреону знижується. Кондиціонер починає працювати неефективно, аж до того, як не ламається остаточно. Витіки небезпечні не тільки через порушення роботи кондиціонера, вони також підвищують витрати пального, змушуючи кондиціонер працювати з більшою інтенсивністю.

Заправка, чищення та дезінфекція кондиціонера Land Rover - Royal World Service

Як працює клімат-контроль Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche?

Автомобілі Ленд Ровер, Мерседес-Бенц та Порше оснащені автоматичним клімат-контролем, щоб пасажири почувалися комфортно навіть під час спекотного українського літа. Датчики, розміщені всередині авто, постійно перевіряють температуру в салоні та регулюють потік холодного повітря по всьому салону, щоб він залишався прохолодним. Взимку обігрівач, який є частиною системи клімат-контролю, зберігає тепло та комфорт у салоні. Land Rover Range Rover, Mercedes-Benz GLS, Porsche Cayenne – всі ці автомобілі оснащені (і багато інших) повністю автоматичним клімат-контролем.

Як Mercedes-Benz, як Land Rover або Porsche – кожен із них завжди був брендом, який фокусується на покращенні та створенні ідеальної атмосфери в салоні для людей, що знаходяться на борту автомобіля. Удосконалені елементи інтер'єру та системи, такі як система клімат-контролю, зроблять кожну вашу поїздку більш розслаблюючою та розкішною.

Коли зрозуміти, що кондиціонер потрібно заправити фреоном Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche?

Ваш кондиціонер перестав охолоджувати повітря, що надходить в салон? Можливо, у системі критично впав рівень фреону. Як і ваш домашній кондиціонер, автомобільний аналог працює на фреоні, який ефективно охолоджує повітря. Ми писали про це вище. Компресор стискає холодоагент, перетворюючи його з газу на рідину. Ця зміна тиску дозволяє системі створювати прохолодне повітря, яке циркулює по салону автомобіля.

Однак якщо в системі йде витік фреону, вона не зможе виконати це завдання. Отже, як дізнатися, що у вашому автомобілі протікає фреон? Є кілька симптомів, які мають вас насторожити.

 1. Тепле повітря

З вашого кондиціонера в автомобілі має дмути холодне повітря, якщо активовано відповідне налаштування. Якщо замість нього дме тепле повітря, це ймовірний симптом проблем із фреоном. Рідини або мало або зовсім немає. У цьому випадку необхідно заправити автомобільний кондиціонер на СТО.

 1. Візуальні ознаки витоку фреону

Фреон зазвичай виглядає як рідке мастило в рідкому стані. Водії нерідко знаходять його навколо компресора, трубопроводів чи всередині салону. Якщо ви виявите будь-яку рідину, яка може бути фреоном, очистіть її та перевірте пізніше. Якщо він повернеться, це якийсь витік, можливо, фреон.

 1. Проблеми зі зчепленням

Коли ви вмикаєте кондиціонер вашого автомобіля, ви повинні почути зчеплення. Це важливо, тому що муфта дозволяє компресору створювати тиск фреону. Однак, якщо він не активується, це може говорити, що вам терміново потрібно заправити кондиціонер. Зчеплення працює, зчитуючи рівень фреону. А якщо фреону мало, воно не включиться.

 1. Лід на компресорі

Нарешті наявність льоду на компресорі може вказувати на низький рівень фреону. Зазвичай це відбувається через попадання вологи.

Це лише кілька поширених ознак низького рівня фреону. Пам'ятайте, заправка фреону може бути лише тимчасовим рішенням, якщо є тічь. Якщо ви не знайдете і не усунете іі, знову заправлений фреон, швидше за все, витікає назад. Отже, знайдіть та усуньте витік, а потім заправте кондиціонер автомобіля великою кількістю фреону.

Заправка автомобільного кондиціонера - Royal World Service

Кондиціонер не охолоджує повітря Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche

Якщо автомобільний кондиціонер перестав видавати холодне повітря, швидше за все, у вас є витік фреону або він просто закінчився. Найпростіше зрозуміти, що настав час їхати на СТО для заправки кондиціонера — це наявність теплого повітря, що надходить із системи замість холодного.

Зазвичай це відбувається через те, що фреон просто закінчується, але також іноді через тічь. Оскільки автомобільні системи кондиціонування повітря працюють під тиском, вони мають залишатися повністю ізольованими від навколишнього середовища. Все, що припускає витік холодоагенту або потрапляння забруднюючих речовин, може призвести до відмови.

Якщо тічь присутня у будь-якому компоненті, просте заправлення системи новим холодоагентом буде в кращому разі тимчасовим рішенням. Виявіть витік, замініть несправний компонент, а потім вакуумуйте та заправте систему.

Витік у системі не тільки зупинить охолодження системи кондиціонування, але може пошкодити компресор. Компресор може перегрітися і вийти з ладу, намагаючись працювати за дуже малої кількості холодоагенту в системі. Компресори зазвичай не підлягають обслуговуванню і є дорогим елементом для заміни.

Для правильної роботи кондиціонеру потрібен постійний потік повітря через його отвори. Дорожнє сміття та бруд можуть зменшити потік повітря, що призведе до несправності системи. Конденсатор встановлюється безпосередньо за решіткою автомобіля, що робить його дещо відкритим і схильним до ризику часткового засмічення.

Однак майте на увазі, що заправка кондиціонера з порушенням технології може призвести до вкрай небажаних наслідків. Неправильне використання холодоагенту може призвести до травм, наприклад, обмороження. Великі витоки усуваються виключно професійним техніком.

Насамперед, необхідно перевірити систему кондиціювання на предмет тічі. Далі необхідна перевірка тиску фреону та перевірка системи. Нарешті слід додати холодоагент і завершити заправку. Під час роботи слід використовувати захисні окуляри та рукавички, враховувати всі інструкції на етикетці використовуваних засобів, включаючи рекомендації щодо додаткового захисного спорядження.

Чищення та дезінфекція кондиціонера Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche

Чи потрібне очищення системи кондиціонування в автомобілі? Безумовно, особливо у літній період. В рамках ТО дуже важливо регулярно міняти чи чистити фільтри системи кондиціювання. У разі забитих, брудних фільтрів повітряний потік слабшає та ефективність кондиціонера суттєво знижується.

Система клімат-контролю автомобіля (або система кондиціонування повітря), а також всі контури та вентиляційні отвори всередині неї є звичайним місцем для скупчення бруду. Система кондиціонування повітря з усіма її вентиляційними отворами та повітропроводами може бути розсадником бактерій та грибків. Тепер, з поширенням COVID-19, підтримка чистоти може стати вирішальним фактором у захисті здоров'я водія та пасажирів. Вам також необхідно час від часу витрачати час на глибоке очищення багатьох внутрішніх елементів, особливо кондиціонера або клімат-контролю.

Дезінфекція системи кондиціювання. Звичайно, система кондиціонування повітря забезпечує циркуляцію повітря в салоні, тому пасажири будуть піддаватися впливу будь-яких присутніх вірусів (поряд з будь-якими бактеріями або грибками), оскільки вони також циркулюють. Ось чому необхідно дезінфікувати вентиляційні отвори та повітроводи не рідше одного разу на півроку.

Ці системи не найдоступніші, тому їх важко очистити самостійно. Дуже важливо використовувати відповідні продукти для кожного завдання. Так само, як ви не стали б використовувати відбілювач або подібні засоби для чищення пластикових поверхонь або оббивки салону автомобіля, вам також потрібно бути обережним при виборі правильного засобу для чищення вентиляційних отворів.

Дезинфекція автомобільного кондиціонера - Royal World Service

У яких випадках потрібна дезінфекція кондиціонера в Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche?

Є багато причин, через які вам слід прямо зараз продезінфікувати систему кондиціювання у вашій машині прямо зараз. Без такої процедури у вас в авто буде багато мікробів, грибків, а також неприємний запах. Мікроби здатні провокувати хвороби та сприяти їхньому поширенню. Будь-яке авто — компактне приміщення, в якому повітря поділяє щонайменше чотири особи. Таким чином, можливість підчепити вірус або нову хворобу істотно зростає.

Усунення мікробів, запахів, грибків в автомобілі рекомендується, перш за все, у таких випадках:

 • Дезинфекція кондиціонера після покупки уживаного автомобіля.
 • Дезинфекція кондиціонера перед продажем авто.
 • Високоефективна дезінфекція кондиціонерів – надійно знищує мікроби, грибки, віруси та бактерії.
 • Дезінфекція системи кондиціювання, щоб видалити пилок.
 • Дезінфекція кондиціонера для запобігання утворенню цвілі.
 • Регулярна дезінфекція кондиціонерів під час керування автопарком (наприклад, зміна водіїв).

Де слід проводити дезинфекцію кондиціонера автомобіля?

Це слід проводити в приміщеннях, що добре провітрюються, або на вулиці (не під дощем) при температурі навколишнього повітря 20-25 °С. Слід уникати потрапляння прямих сонячних променів та температури всередині автомобіля вище 25 °C.

Що важливо пам'ятати при дезинфекції системи кондиціювання?

Салонний фільтр автомобіля перед дезінфекцією необхідно зняти, а після дезінфекції замінити на новий. Фреон також слід подавати безпосередньо в повітрозабірні канали, щоб забезпечити адекватний розподіл у всій системі кондиціонування повітря. Необхідно дотримуватись інструкцій виробника транспортного засобу. Як правило, перед дезінфекцією транспортний засіб слід ретельно мити.

Насамкінець

Завжди пам'ятайте, що регулярне технічне обслуговування вашого автомобіля дуже важливе. Будь то очищення та дезінфекція, фарбування чи забезпечення безперебійної роботи двигуна автомобіля. При експлуатації таких високотехнологічних і дорогих автомобілів, як Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche, слід з великою увагою ставитися до ТО. Чекаємо вас у Royal World Service.