• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Застукотів двигун Land Rover Range Rover: що робити?

Під час їзди на автомобілі Land Rover Range Rover може з'явитися сторонній звук в двигуні. Металевий або деренчливий - в залежності від характеру поломки звук може бути різним. Якщо у вас застукотів двигун Range Rover під час їзди, насамперед - негайно зупиніть автомобіль, ні в якому разі не продовжуйте рух.

Про те, в яких випадках може застукотіти двигун на позашляховику Range Rover і що робити в такому випадку, читайте в новому матеріалі від Royal World Service.

Land Rover Range Rover Застукотів мотор - Royal World Service

Застукотів мотор Land Rover Range Rover: що це може бути?

Поява стуку під час роботи двигуна - характерний симптом, який не виникає просто так, проте діапазон можливих причин досить широкий. Самим простимим поясненням сторонніх звуків буде шум елементів теплового захисту автомобіля. Найстрашнішим - серйозне механічне пошкодження двигуна в результаті провертання вкладишів колінвала або заклинювання форсунків.

Провертання вкладишів колінвала - проблема, яку ми найчастіше фіксуємо на позашляховиках Range Rover з бензиновими двигунами об'ємом 2.7 і 3.0 літра. Несвоєчасна заміна масла або використання неоригінальної рідини - головні причини, які ведуть до цієї поломки. У сервісному центрі виявити цю проблему досить просто: ми викручуємо масляний фільтр і перевіряємо наявність стружки - якщо стружка присутня, це гарантовано капітальний ремонт двигуна.

Стук у двигуні також може з'явитися в результаті заклинювання форсунків. Основна причина - використання поганого палива, бензину або дизеля низької якості. Якщо форсунки заклинює під час руху, відбувається випалювання дірки в поршні - в цьому випадку мотор не підлягає ремонту, потрібна повна заміна шорт-блоку двигуна (short-block). Ремонт із заміною шорт-блоку може коштувати 10-20 тисяч доларів.

Якщо ви чуєте сторонній звук в двигуні, в 90% випадків це ознака серйозних проблем. Правда, тут все залежить від характеру звуку: якщо звук металевий, дзвінкий - це найгірше, ймовірно, окремі елементи мотора вже несправні. Якщо звук деренчливий - ймовірно, проблема в тепловому захисті двигуна. Якщо з'явився звук, схожий на писк - швидше за все, справа в навісному обладнанні.

Поява стуку в двигуні Land Rover Range Rover може виникнути на будь-якій машині. Ми спостерігали цю проблему навіть на 4.4-літровому дизельному моторі, який вважається одним з найнадійніших в історії моделі. Однак найчастіше мотор стучить на 3.0-літровому дизелі. Головна причина - необережне поводження з автомобілем, недотримання рекомендацій з обслуговування. Або несвоєчасна заміна масла - рідше, ніж кожні 8000 км пробігу, - або використання неякісного масла або палива. Трохи рідше причиною є несвоєчасне обслуговування натяжителя ланцюга ГРМ: якщо його заклинить, ланцюг може прокрутитися, і це призведе до асинхронної роботі поршнів і клапанів.

Range Rover Застукотів двигун - Royal World Service

Що робити, якщо застукотів двигун Land Rover Range Rover?

Рада №1: зупинити машину і викликати евакуатор. Ні в якому разі не можна продовжувати рух, якщо ви почули якийсь новий звук під час їзди. Стук в моторі може бути наслідком серйозних пошкоджень двигуна, і подальший рух загрожує дорогим ремонтом, а також загрожує безпеці водія і всіх пасажирів.

Після зупинки ми рекомендуємо зателефонувати в будь-який з сервісних центрів Royal World Service для консультації. Ви розкажете нам про те, що сталося, і ми дамо поради, орієнтуючись на вашу розповідь. Залежно від характеру сторонніх звуків, допоможемо вам прийняти правильне рішення в ситуації, що склалася, заспокоїмо і підтримаємо.

Якщо попередньо вирішиться, що проблема все-таки в моторі, або у вас є такі підозри без дзвінка, їхати далі на такому автомобілі можна, потрібно викликати евакуатор. Не економте на ньому: евакуатор обійдеться вам в кілька тисяч гривень, в той час як їзда при стукотінні в моторі та подальший капітальний ремонт двигуна Land Rover Range Rover - в кілька тисяч доларів, як мінімум.

Коли ви приїдете на діагностику в Royal World Service, ми в найкоротші терміни виявимо причину появи стуку в двигуні позашляховика Range Rover. Без розбирання це можна зробити шляхом перевірки тиску масла за допомогою манометра. Ми розкручуємо один з болтів, поміщаємо прилад в отвір і з'ясовуємо, чи є падіння тиску масла.

Інший спосіб дізнатися причину стуку в моторі - перевірка агрегату на гучність роботи. По-перше, ми перевіряємо наскільки взагалі голосно працює двигун. По-друге, шукаємо саме джерело шуму. Необхідно з'ясувати, шумить сам мотор або лише навісне обладнання. Наприклад, якщо шум нагадує виття тварини, швидше за все, проблема в генераторі. Ми знімаємо приводний ремінь, завдяки якому рухається все навісне обладнання, і якщо шум зникає - проблема не в самому моторі, а в навісному обладнанні.

Якщо в результаті ендоскопії, перевірки на наявність стружки в масляному фільтрі, перевірки тиску масла, а також мотора на гучність роботи, ми не знайшли причину появи сторонніх звуків, буде проведено повне розбирання двигуна.

Land Rover Range Rover 2021 - Royal World Service

Як запобігти проблемам з двигуном Land Rover Range Rover?

Щоб продовжити життя двигуну і уникнути багатьох поломок, досить дотримуватися декількох базових правил по обслуговуванню автомобіля Land Rover, а саме:

 • Своєчасно міняти моторне масло. Приблизно 1 раз в тиждень або кожні 1000 км пробігу потрібно перевіряти рівень масла (хоча б кожні 5000 км).
 • Використовувати тільки якісне масло, рекомендоване заводом-виробником.
 • Використовувати оригінальний масляний фільтр.
 • Не застосовувати вживаний мотор або окремі елементи в рамках сервісного обслуговування.
 • На машинах з пробігом більше 100 тисяч км необхідно міняти масляний насос, так як старий згодом зношується.

У сервісних центрах Royal World Service використовуються тільки оригінальні деталі та моторне масло при обслуговуванні клієнтів. Це строгий принцип, якого ми дотримуємося в будь-яких обставинах, і він гарантує ефективну, безпечну роботу двигуна Land Rover Range Rover.

Land Rover Range Rover на сервісі - Royal World Service