• вул. Лятошинського 2б
 • +38 093 171 54 21
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Володимира Брожка 21а
 • +38 063 850 95 09
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00
 • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
 • +38 050 333 77 66
 • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Гільзовка двигуна Land Rover Range Rover: чому не можна робити?

У двигунах з великим пробігом (більше 300 тисяч кілометрів), при погіршенні умов змащення або охолодження, а також в результаті порушень правил експлуатації на поршнях і циліндрах з'являються задирки. Це подряпини, які утворюються в результаті тертя поршня і циліндра, і в перспективі призводять до катастрофічного зносу мотора. Якщо довгий час ігнорувати задираки в циліндрах, і продовжувати використовувати такий автомобіль, це призведе до капітального ремонту двигуна.

Якщо у вас з'явилися задирки, можна усунути проблему за допомогою процедури гільзовки. Це відносно недорога послуга, яка дозволить значно подовжити життя двигуна. Але тільки якщо у вас не Land Rover Range Rover, випущений після 2010 року. Це один з тих сучасних автомобілів, для яких проблема задирок на циліндрах вирішується винятково шляхом повної заміни шорт-блоку двигуна; гільзовка мотора Range Rover - виключена.

Ну або майже виключена. Перейдіть нижче і ви дізнаєтеся, чому робити гільзовку на позашляховику Land Rover Range Rover - це погана ідея, і в жодному пристойному автосервісі вам цього не порадять. Range Rover на Royal World Service

Що таке гільзовка двигуна?

В результаті тривалої або необережної експлуатації на стінках циліндрів з'являються подряпини. Чим далі заходить цей процес, тим більші пошкодження і порушення отримує мотор. Гільзовка - це установка спеціальних гільз в блоки циліндрів, яка дозволяє відновити нормальну геометрію і розмір. Правильно встановлена ​​гільза фактично бере на себе роль стінок блоку циліндра і запобігає подальшому руйнуванню силового агрегату. Більш точна назва послуги - гільзовка блоку циліндрів.

Гільзи для установки в автомобільний мотор бувають "сухі" та "мокрі". Якщо гільза при установці в блок циліндрів не контактує з охолоджувальною рідиною, її називають "сухою". Якщо гільза вступає в контакт з технічною рідиною з одного боку, її прийнято називати "мокрою". Гільзи другої групи додатково оснащуються прокладками-ущільнювачами, які запобігають потраплянню рідини із системи охолодження всередину циліндра, а також виключають прорив газів та їх подальше потрапляння в систему охолодження двигуна. Якби нам з вами потрібно було вибрати гільзи, які легше і дешевше встановлювати, це були б саме "мокрі" гільзи.

Гільзовка (або гільзування) двигуна - відносно складний процес, необхідно ретельно дотримуватися технології та існуючих правил, а також використовувати спеціальне обладнання. У домашніх умовах зробити це абсолютно неможливо, і навіть у великих містах знайти якісну послугу гільзовки в автосервісі не так просто.

Компанія Royal World Service виконує гільзовку двигуна, і є одним з лідерів у цій сфері на ринку України. Ми робимо гільзування на різних моторах, найчастіше на автомобілях Porsche. Однак категорично не робимо і не рекомендуємо робити в інших місцях гільзовку двигуна Land Rover Range Rover, випущеного після 2010 року.

Range Rover на підйомнику - Royal World Service

Чому гільзовка двигунів Land Rover Range Rover - це погана ідея?

Компанія Land Rover не випускає набори комплектуючих, які можна було б використовувати при ремонті мотора - це перша і фундаментальна причина; вона не дозволяє проводити гільзування на високому технічному рівні. В рамках процедури гільзовки обов'язково слід міняти деякі комплектуючі та витратні матеріали - наприклад, маслознімні та компресійні поршневі кільця, який ущільнюють (герметизують) камеру згоряння, запобігають перегріву і задиркам поршня, а також регулюють товщину плівки моторного масла на циліндрі з роздільним мастилом. Такі витратні матеріали потрібно міняти, і вони неодмінно повинні бути новими. Якщо залишити або встановити колишні у вживанні, зношені, поламані або залягли компресійні кільця, мотор істотно втратить потужність або взагалі не запуститься в черговий раз.

А не випускає компанія Land Rover комплекти витратних матеріалів для моделі Range Rover в силу конструктивних особливостей двигунів. Починаючи з 2010 року позашляховик оснащується моторами нового покоління від компанії Jaguar, які йдуть як цілісний алюмінієвий блок. У них не передбачена заміна окремих компонентів, таких як поршні та колінвал: випускається цілісний алюмінієвий блок, який робить фактично неможливим частковий ремонт.

Для двигунів Land Rover Range Rover з 2010 року - це, зокрема, 5,0-літрові бензинові агрегати і 4,4-літровий дизель з подвійним турбонаддувом - можлива лише повна заміна шорт-блоку. Це єдине рішення, якщо ви хочете в результаті ремонту отримати надійний та безпечний автомобіль, який буде правильно і довго служити вам.

Раніше гільзуваня моторів Range Rover було можливим, і заводи-виробники випускали відповідні комплекти витратних матеріалів, і їх можна було замовити в Україні. Але з модернізацією лінійки двигунів в 2010 році гільзовка двигунів Land Rover Range Rover стала неможливою.

Крім того, ніяких офіційних рекомендацій та літератури про те, як проводити збірку комплектуючих при гільзовці сучасних моторів Range Rover, не існує. Це також значно ускладнює ситуацію.

Таким чином, в силу конструктивних особливостей двигунів Land Rover, а також відсутності офіційних комплектів витратних матеріалів та рекомендацій по їх використанню від завода-виготовлювача, гільзовка блоку циліндрів Range Rover є неможливою. Використання б/у комплектуючих категорично не рекомендується. Експерти мережі автосервісів Royal World Service при серйозних пошкодженнях мотора рекомендують заміну шорт-блоку. Range Rover автосервіс - Royal World Service

Як проводиться заміна шорт-блоку двигуна на Land Rover Range Rover?

Якщо у вас більш чи менш новий позашляховик Range Rover, тобто випущений пізніше 2009 року, значить ваш двигун - одноразовий, при серьозних пошкодженнях відремонтувати його не можна, тільки міняти.

Заміна шорт-блоку (short-block) - замовлення і установка основного блоку мотора, в який входять всі ключові компоненти - колінчастий вал, вкладиші, поршень, напівпіддони, блок двигуна. У багатьох сучасних автомобілях встановлено саме такий, цілісний алюмінієвий шорт-блок. Лише навісне обладнання не входить в нього і може бути окремо встановлено новим і оригінальним. Ремонт двигуна Range Rover з заміною шорт-блоку завжди є дуже витратним і може досягати вартості до 20000 доларів.

При заміні шорт-блоку власник Land Rover отримує абсолютно нову поршневу групу, з заводу. Точно такий же комплект, який встановлюється в кожен новий автомобіль Range Rover. На шорт-блок в мережі автосервісів Royal World Service дається гарантія, в той час як на гільзовку гарантії немає (якщо вона взагалі можлива). Заміна шорт-блоку двигуна - надійне і безпечне рішення.

Автосервис загальний вигляд - Royal World Service

Як вчасно виявити задирки на циліндрах і поршнях Land Rover Range Rover?

Навіть при самій початковій стадії зносу циліндрів двигуна, виникають специфічні симптоми. В першу чергу, це сторонні звуки в моторі. Спочатку легкий стукіт на холодну, який пропадає при прогріванні. Потім стукіт з'являється вже і при навантаженнях. Якщо знос циліндрів і поршнів прогресує, стук стає сильнішим і починає проявлятися не тільки на холодну, але і на прогрітому моторі, а на фінальних стадіях зносу - при будь-яких режимах руху.

Крім цокаючих звуків в двигунів на задирки і значний знос циліндрів можуть вказувати: зниження компресії, збільшення витрат на бензин і масла на чад. діагностика Range Rover - Royal World Service

Як уникнути серйозних проблем з двигуном?

Є кілька принципів, дотримання яких в повсякденній експлуатації автомобіля дозволить на довгі роки виключити капітальний ремонт мотора Land Rover Range Rover:

 1. Часто міняти масло (кожні 10-15 тисяч км пробігу) і використовувати тільки офіційно рекомендовану рідину.
 2. Прогрівати двигун перед кожною поїздкою.
 3. Не перевантажувати двигун, поки рідина, що охолоджує мотор, не нагріється до робочої температури.
 4. Виключити тривалу їзду на високій швидкості.
 5. Не використовувати автомобіль при сильних морозах.

Варто відзначити, що задираки поршнів та циліндрів стали масовим явищем лише останнім часом, і багато в чому з вини автовиробників. Мотори конструюють особливим чином, намагаючись зменшити вагу і підвищити економічність. Сучасні мотори характеризуються зменшеними монтажними зазорами і більшою схильністю до перегріву. А вже якщо автомобіль експлуатується в екстремально холодному кліматі, на бездоріжжі та розбитих дорогах або ж з порушенням умов змащення або охолодження мотора, то поява задирів і, в подальшому, капітальний ремонт двигуна - це просто справа часу.

Так що стежте за маслом, своєчасно міняйте витратні матеріали, дбайливо експлуатуйте автомобіль і використовуйте тільки якісні комплектуючі, рекомендовані заводом-виробником. А якщо вам потрібна діагностика, технічне обслуговування або ремонт автомобілів Land Rover, а також Porsche, Jaguar і Mercedes-Benz, то чекаємо в мережі автосервісів преміум-класу Royal World Service.

Якщо вас цікавить ремонт двигунів Land Rover, Porsche, Jaguar або Mercedes-Benz, у нас є свіжа стаття про капітальний ремонт мотора і особливості формування вартості послуги.

діагностика - Royal World Service