• вул. Лятошинського 2б
  • +38 093 171 54 21
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Володимира Брожка 21а
  • +38 063 850 95 09
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
  • +38 050 333 77 66
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Range Rover з 3.0-літровим двигуном: з'явився свист при натисканні на педаль газу, обмеження потужності

На позашляховиках Range Rover, здебільшого з великим пробігом, існує така поширена проблема: коли водій натискає на педаль газу, з'являється сторонній звук, схожий на свист. Водій газує – і з'являється свист із підкапотного простору. Іноді власники думають, що справа в шинах, але, як свідчить досвід Royal World Service, це не так. Найчастіше неприємний звук сигналізує про пошкодження перехідної труби , яка з'єднує вихлопні колектори.

Range Rover ремонт перехідної трубки - Royal World Service

Що за перехідна труба Range Rover і чому з'являється свист з мотора?

На всіх моделях Range Rover з 3.0-літровим двигуном, включаючи Range Rover Sport та Range Rover Evoque, поруч із мотором розміщена перехідна труба, яка спрямовує вихлопні гази з правого ряду циліндрів у лівий ряд. Одна турбіна працює з низів (ліва турбіна), інша (права турбіна) — з верхів. Так ось, ця перехідна труба гофрована. Це не особливо стійкий до зношування матеріал, він поступово перегниває і перегорає. Поступово у трубі утворюються дрібні дірки. Якщо процес заходить дуже далеко, ці дрібні пошкодження перетворюються на величезні дірки діаметром 5 см і навіть більше. Ми спостерігали такі в одного з наших клієнтів, власника Range Rover.

Якщо знос перехідної труби Range Rover відносно невеликий, при натисканні на педаль газу з'являється сторонній звук помірної гучності. Водій газує та з'являється свист із підкапотного простору. Іноді власники думають, що справа у гумі, але, як показує практика, у більшості випадків неприємний звук сигналізує про пошкодження перехідної труби, яка з'єднує вихлопні колектори.

У тих же випадках, коли труба зношена вже суттєво, при натисканні на педаль газу з'являється дуже гучний свист.

Range Rover пошкодження перехідної труби - Royal World Service

Чим небезпечне пошкодження перехідної труби?

Якщо в трубі під впливом часу вже є дрібні дірки, то їх збільшення — лише справа часу. Поступово перехідна труба прийде в жалюгідний стан — з'являться великі дірки діаметром 5 см і більше. Головна небезпека такого пошкодження – ризик займання автомобіля. Вихлопні гази з турбіни прориваються в підкапотне місце: там розміщено багато різних елементів і вони можуть спалахнути. У нас на сервісі був власник Range Rover, у якого поплавило усі вакуумні трубочки, усі модулятори. Клієнт не одразу звернув на це увагу. В окремих випадках - наприклад, якщо машина їде дорогою в сильну спеку, - можливе займання. Машина може просто згоріти. І такі випадки відомі.

Сторонній звук (свист) при натисканні на педаль газу Range Rover - Royal World Service

Як зрозуміти, що свист виникає через знос перехідної труби?

Щоб ідентифікувати проблему з перехідною трубою, звертайте увагу на сторонні звуки. Якщо під час натискання на педаль газу у вас з'являється свист і досить гучний - рекомендуємо поїхати на сервіс і перевірити, в чому справа.

Ця несправність має інший симптом: в особливо запущених випадках на панелі приладів з'являється напис “потужність двигуна обмежена”. Через пошкодження перехідної труби втрачається тиск, турбіна не розкручується і падає потужність. Якщо ви бачите на щитку приладів повідомлення про обмеження потужності – проблема у перехідній трубі, потрібно їхати на сервіс та міняти її.

Вже на сервісі можна виявити проблему з перехідною трубою за іншою ознакою: темні сліди від сажі. Це означає, що гарячі вихлопні гази виходять разом із сажею і йдуть не в глушник, як це має бути, а частково назовні.

Свист при натисканні на педаль газу Range Rover - Royal World Service

Що робити при пошкодженні перехідної труби Range Rover: ремонт чи заміна?

На жаль, відновити чи відремонтувати трубу, яка з'єднує вихлопні колектори, не можна. Можлива лише заміна. Це можна зробити на будь-якій станції сервісного обслуговування Royal World Service.

Процес заміни перехідної труби дещо відрізняється залежно від ступеня пошкодження. Якщо зношування труби незначне і автомобіль має невеликий пробіг, для заміни можна зняти коробку передач і замінити трубу.

Якщо пробіг великий і є ймовірність, що пошкодження перехідної труби суттєві, легше від'єднати кузов від рами та провести роботи із заміною всіх витратних матеріалів – шпильок, гайок та болтів. При демонтажі кузова від рами майстра зможуть оцінити всі пошкодження. Труба розташована за мотором і оглянути пошкодження не є можливим, а після від'єднання рами від кузова — все перед очима.

Range Rover ремонт двигуна - Royal World Service

Наприклад, нещодавно у нас був клієнт, який мав значно ушкодження перехідної труби. Ми відірвали кузов від рами, побачили всі пошкодження, включно з додатковими поломками. Ми побачили тічь масляного охолоджувача в розвалі двигуна - все було в маслі. Виявилося, що колись на цей Range Rover був встановлений уживаний двигун і при монтажі майстра не встановили половину необхідних кріплень. Зокрема, не встановлені кріплення на перехідну трубу: як результат вона лопнула. Фактична причина виникнення поломки – неякісна установка двигуна. Тому важливо завжди звертатись тільки на професійний, спеціалізований сервіс. Весь автомобіль міг згоріти. Якби експерти Royal World Service не провели діагностику, можливо був би спалах авто.

Як часто лопається перехідна труба в автомобілі? До нас на станції технічного обслуговування приїжджає 2-3 машини Range Rover протягом 1 року із такою проблемою. Як правило, це машини з великим терміном служби і досить старі за роком випуску. Найчастіше - це старі 2.7-літрові мотори Range Rover Sport і Discovery, починаючи з 2006 року до 2013 року.

На автомобілях Land Rover з новими 3.0-літровими двигунами ми зношування перехідної труби не фіксували.