• вул. Лятошинського 2б
  • +38 093 171 54 21
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Володимира Брожка 21а
  • +38 063 850 95 09
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00
  • вул. Водопровідна 28 (RANGE ROVER CLUB ODESSA)
  • +38 050 333 77 66
  • пн-сб: з 09.00 до 18.00

Ремонт та обслуговування Range Rover із США: Топ-5 порад від експертів Royal World Service

Українці продовжують активно купувати авто на аукціонах США. Наразі приблизно кожна третя машина, придбана за кордоном, є “американцем”. Такі авто мають низку особливостей з погляду ремонту та обслуговування.

У цій статті ми хотіли б розповісти про ремонт Range Rover зі США. Команда Royal World Service має значний досвід обслуговування флагманського позашляховика компанії Land Rover, купленого на американському ринку, і хоче ним поділитися. Ми склали Топ-5 рекомендацій щодо ремонту та обслуговування Land Rover Range Rover з Америки.

Однак почнемо з того, які поломки найчастіше спостерігаються у позашляховиків Range Rover із США.

Land Rover Range Rover в сервису - Royal World Service

Які проблеми бувають у Land Rover Range Rover із США?

Помилка у двигуні Range Rover

У автосервісах Royal World Service вже побувало чимало автомобілів Range Rover зі США, у яких виникала помилка в моторі - індикація Check Engine без адекватних причин. Коли з'являється попередження про поломку двигуна на панелі керування, у водія може виникнути тривога, особливо якщо це відбувається вперше.

На наш досвід, ця помилка “вискакує” через відмінності в екологічних стандартах, властивих ринкам США та України. Наприклад, в Америці для швидкого та ефективного скорочення шкідливих викидів уряд закріпив вимоги до АЗС використовувати виключно сучасні заправні пістолети, з герметичною фіксацією в бензобаку та мінімізацією ризиків потрапляння паливних парів в атмосферу.

Або інший факт: з початку нульових у нових транспортних засобах із бензиновим мотором на території США встановлюються бортові системи утилізації паливних парів (ORVR). У цьому випадку йдеться про каністри з вугіллям, які встановлюються на машинах, які видаляють пари бензину або дизеля з бензобака до того моменту, як ті досягають сопла бензонасоса. Після цього пари потрапляють у двигун, де відбувається згоряння — під час руху транспортного засобу.

Так ось, такі технології використовуються в Америці. Однак в українських реаліях подібна система не працюватиме, оскільки на наших заправках немає необхідного обладнання. Саме з цієї причини, коли ви заправляєте на станції свій Range Rover з увімкненим запаленням або заведеним мотором, система фіксує витік парів бензину в атмосферу і повідомляє про це через помилку Check Engine.

Щоб унеможливити появу такої помилки в майбутньому, рекомендуємо заливати паливо тільки при вимкненому моторі. Якщо ж помилка таки з'явилася, зверніться до професійного автосервісу, такого як Royal World Service. Якщо ви приїдете до нас, фахівці скинуть помилку двигуна і проконсультують з усіх особливостей технічного обслуговування Range Rover зі США.

Проблеми з двигуном Range Rover викликані застосуванням неякісної сечовини (AdBlue).

У центри Royal World Service відносно часто приїжджають власники Range Rover, які скаржаться на проблеми, спричинені використанням невідповідної сечовини, як згодом виявляється. У нульових роках цього тисячоліття вантажні автомобілі стали оснащуватися системою SCR (Selective Catalytic Reduction), яка дозволяє знижувати оксиди азоту в газах, що відпрацювали, і, тим самим, зменшувати ступінь негативного впливу на навколишнє середовище. Система SCR виконує роль додаткового бака, розрахованого на 25-28 літрів палива, куди прийнято заливати AdBlue. Однак не всі водії розуміють, що ця рідина для вантажних/комерційних та легкових машин суттєво різниться. Сечовина, яка не підходить для вашого позашляховика Range Rover, може призвести до забруднення та забиття системи, а це, у свою чергу, веде до серйозних поломок.

Вирішення проблеми просте: не купуйте самостійно сечовину (AdBlue), а приїжджайте на спеціалізований автосервіс для вирішення цього питання в рамках ТО. Якщо ж ви в будь-якому випадку плануєте купувати її самі, переконайтеся, що вона підходить під вашу модель автомобіля, а саме Range Rover. Інформацію про придатність рідини можна прочитати на етикетці.

Докладніше про роботу з моторами читайте у розділі "Ремонт двигунів Range Rover".

Знос кузова Range Rover зі США

Ще один поширений дефект у американських позашляховиків Range Rover – високий ступінь зносу кузова. Він проявляється у вітчизняних умовах експлуатації. Клімат у США та Україні значно відрізняються, і машини з-за океану мають низький антикорозійний захист. Під час експлуатації авто в Україні відбувається надзвичайно швидке пошкодження кузова — гниття та розсипання буквально на очах протягом кількох років.

Можливий наступний захід профілактики: відразу після покупки авто в США необхідно приїхати на професійний автосервіс, перевірити ЛКП та оцінити рівень корозійного пошкодження кузова. Після огляду фахівці обов'язково нададуть план усунення дефектів.

Ми рекомендуємо приїжджати саме в Royal World Service — у нас спеціалізоване СТО Range Rover; ми спеціалізуємося на цій моделі. Наші спеціалісти вміють працювати з американськими машинами. ми знаємо всі тонкощі роботи з вживаними та битими автомобілями. Ми застосовуємо виключно оригінальні автозапчастини Land Rover, які можна знайти та замовити, а також використовуємо сертифіковане обладнання.

Royal World Service входить серед тих компаній в Україні, хто дійсно дотримується офіційних стандартів заводу-виробника Range Rover. Для нас важлива наша репутація, і у всіх сенсах ми орієнтуємось на закордонні стандарти роботи.

Range Rover на ремонту - Royal World Service

Топ-5 порад з ремонту та обслуговування Land Rover Range Rover зі США

Порада №1: Вибирайте позашляховик із невеликим пробігом

Ми рекомендуємо купувати автомобіль у США з показником не більше ніж 150,000 км на одометрі. Якщо позашляховик Range Rover має більший пробіг, ймовірно, загальне зношування транспортного засобу також велике. Може, деякі компоненти ходової частини вже стали непридатними, потрібно буде змінювати або ремонтувати їх. Можливо, ви купите такий автомобіль дуже вигідно, але вже в Україні доведеться розщедритися на ремонт — можливо, це буде заміна двигуна тощо.

Порада №2: Бажано купувати авто у США без ремонту

Багата історія ремонтів та обслуговування, хай навіть на території Америки — погана ознака. Це означає, що вже проводилося ТО двигуна, заміна ланцюга ГРМ та інші серйозні маніпуляції. Двигун уже розбирався, проводився ремонт – це суттєво. До того ж вам уже ніхто не розповість про якість цих робіт. Будь-який великий ремонт може в минулому може призвести до серйозних проблем в майбутньому. Навіть якщо цей ремонт робили американці, неможливо гарантувати його високу якість. Краще уникати авто зі США з великою історією ремонтів та обслуговування.

Порада №3: ​​Ретельне ТО Range Rover із США в автосервісі

Як тільки ви купили автомобіль у США та отримали його в порту Одеси або у своєму місті, насамперед потрібно провести повне ТО. Необхідна повна діагностика Range Rover з тим, щоб отримати повне уявлення про стан, знос, проблеми. Власнику автомобіля потрібна точка відліку, з якою надалі він плануватиме заміну технічних рідин, планову заміну ланцюга ГРМ та інших компонентів, чий термін служби обмежений.

Експерти Royal World Service не рекомендують вірити інформації про пробіг та історію обслуговування. Краще поводитися з авто зі США так, ніби відомо, що має суттєвий пробіг, близько 150,000 км — і на цій підставі проводити обслуговування. Тобто провести ретельну діагностику, уважно замінити масла та всі технічні рідини, переконатися в надійності кріплень, рульового керування та гальмівної системи, протестувати основні механізми позашляховика.

Важливо розуміти: автомобіль експлуатувався в іншій країні, заправлявся іншим паливом, обслуговувався за іншими регламентами тощо. Ми не рекомендуємо довіряти звіту Carfax чи Autocheck – необхідно перевірити основні компоненти ходової частини та провести стандартне ТО. За наявності певних показань необхідно провести ендоскопію двигуна. Основні показання до неї – нестабільна робота двигуна, димність вихлопу, поява помилки Check Engine.

Розібраний Range Rover - Royal World Service

В автосервісі Royal World Service був такий випадок: зателефонував власник американського автомобіля і сказав, що заглух двигун. Ми привезли авто на станцію, викрутили масляний фільтр, а там стружка. Як відомо, наявність стружки в масляному фільтрі – індикатор серйозного пошкодження двигуна. Рішенням є лише капітальний ремонт двигуна Range Rover.

Інший випадок: зателефонував власник автомобіля з Америки та поскаржився на сторонній запах та проблеми з прогріванням мотора. У результаті ми діагностували наявність емульсії в двигуні - тобто, в моторне масло потрапляє рідина або використовується неякісна олія. Наприклад, буває олія змішана з антифризом. У таких випадках рідина набуває кольору кави з молоком або згущеного молока. Ви відкриваєте заливну горловину, а там — “згущене молоко”. Чому це відбувається: у коробки передач і двигуна є теплообмінник - елемент, в якому з одного боку рідина, що охолоджує, з іншого - масло. Якщо теплообмінник пробитий, тобто прогнили спеціальні трубки або причиною є інші фактори, — рідина набуває кольору згущеного молока. Це проблема і її потрібно вирішувати на автосервісі. В основному, така несправність зустрічається на позашляховиках Range Rover із великим пробігом.

В автосервісах Royal World Service можна отримати послугу оновлення програмного забезпечення. Як це робиться: завод-виробник випускає чергове оновлення програмного забезпечення та викидає його "в хмару". Для завантаження оригінального програмного забезпечення необхідно використовувати спеціальний комп'ютер: майстер вбиває VIN-код транспортного засобу і комп'ютер підтягує для нього доступне програмне забезпечення. Завантажити ПЗ в умовах звичайного гаража — просто неможливо, потрібне сертифіковане обладнання.

Також в автосервісах Royal World Service ми робимо заміну ланцюга ГРМ. Як правило, для цього потрібно розібрати двигун. Ланцюг ГРМ змінюється за регламентом - кожні 100,000 км необхідно поміняти ремінь ланцюга ГРМ та ремінь ПНВТ.

Словом, автомобіль із Америки буквально з порту прибуття треба везти до автосервісу. І це має бути професійний сервіс, що спеціалізується на ремонті та ТО Range Rover. Якщо ви у пошуку, Royal World Service стане новим кращим другом для вашого позашляховика. Ми подбаємо, щоб ваш автомобіль зі Штатів благополучно розпочав нове життя із чистого аркуша в Україні.

Порада №4: Вибирайте станцію ТО зі спеціалізацією на Range Rover

Коли автомобіль прибуває з США, власник і автосервіс отримують практично автомобіль без історії. Нічого не відомо про аварії, регулярність і якість обслуговування, якість моторної олії та інші нюанси. Після покупки машини з Америки необхідно знайти професійний автосервіс, який спеціалізується саме на Land Rover. Це має бути станція, де знають як працювати з Range Rover, які існують рекомендації заводу-виробника, які проблеми мають саме автомобілі зі Штатів.

Якщо ви приїжджаєте на такій машині не станцію, де обслуговують автомобілі різних марок, можна очікувати будь-чого. Можливо, це буде як конструктор LEGO – автомобіль буде зібраний та набитий різними компонентами та витратними матеріалами, які абсолютно не рекомендовані для цього автомобіля.

Співробітникам таких СТО майже завжди важливо лише заробити на клієнті. Отримати авто, забезпечити швидкий результат та отримати гроші. Думаючи про виконання замовлення, майстри можуть забути про інше. Візуально "халтуру" можна не побачити, але ви відчуєте її під час водіння. І швидше за все, це буде поганий досвід.

Порада №5: Використовувати оригінальні автозапчастини на Range Rover

Якість моторної та трансмісійної олії сильно впливає на роботу всієї ходової частини, тому рекомендується використовувати технічні рідини, рекомендовані заводом-виробником автомобіля. У нашій практиці є десятки випадків, коли використання неоригінальних масел спричиняло поломки двигуна, коробки передач, роздавальної коробки.

Пам'ятайте, оригінальне моторне або трансмісійне масло коштує порівняно недорого і вже точно не сильно дорожче за неоригінальні рідини, у той час як наслідки від такої економії можуть призвести до капітального ремонту двигуна та інших неприємних витрат. В автосервісах Royal World Service використовується суворо сертифікована олія, схвалена заводом-виробником.

Range Rover на обслуговуванні - Royal World Service

Ремонт Range Rover зі США в автосервісах Royal World Service у Києві та Одесі

Приїжджайте на ремонт та сервісне обслуговування Range Rover до автосервісу Royal World Service. Ми спеціалізуємося на автомобілях Land Rover і, зокрема, флагманському Range Rover. Дотримуємося високих стандартів британського автовиробника, використовуємо тільки оригінальні запчастини та сертифіковане діагностичне обладнання. Наприклад, ми маємо професійний автосканер для діагностики Piwis 3.

Експерти Royal World Service вміють працювати з авто зі США і можуть допомогти навіть у найскладніших ситуаціях. За наявності стружки в масляному фільтрі, при зношуванні ланцюга ГРМ, серйозних пошкодженнях двигуна. Крім того, дамо професійні консультації з експлуатації та обслуговування позашляховика Range Rover з Америки на майбутнє. Чекаємо на вас в Royal World Service, автосервіси відкриті в Києві та Одесі.

Огляд Range Rover - Royal World Service